690 680 960

Policja kontra nielegalne wyścigi na terenie Lublina. Doszło też do rękoczynów (zdjęcia, wideo)

Lubelscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję „Stop Agresji na Drodze”. Jak zapewniają funkcjonariusze, tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

Minionej nocy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Stop Agresji na Drodze”. Głównym celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Oprócz kontroli pojazdów na terenie miasta, policjanci otrzymali informację o nielegalnych wyścigach, jakie odbywają się na terenie strefy ekonomicznej na Felinie. W wyniku tego utrudniony był ruch do znajdujących się tam zakładów. Ich pracownicy skarżyli się również na hałas, zanieczyszczanie terenu oraz zaparkowane w bramach i na drogach ewakuacyjnych samochody.

Doszło też do rękoczynów. Jeden z mieszkańców nie mógł wyjechać z terenu swojej posesji, która znajdowała się w pobliżu miejsca nielegalnego wyścigu, z uwagi na całkowicie zastawiony wyjazd. Jak nas poinformowano, udawał się z dzieckiem do szpitala. Pomiędzy nim a kierowcami i pasażerami owych pojazdów doszło do awantury i szarpaniny. W efekcie młody mężczyzna z jednego z aut musiał otrzymać pomoc medyczną.

W trakcie piątkowych działań mundurowi m.in: zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz nałożyli 11 mandatów karnych. Jak zapewniają policjanci, tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

 

(fot. lublin112.pl, nadesłane)

81 komentarzy

 1. Stop policji na drodze!!!

 2. Po zamknięciu toru to było do przewidzenia.

  • Przed zamknięciem toru było to samo. I autka i motocykle ścigały się po mieście i poza nim nawet gdy tor był, więc ten argument jest całkowicie nietrafiony. Poza tym ci co korzystali z toru często zostawiali tam taki chlew, że sami są sobie winni. Takie działania jak opisane w artykule nie przydadzą wam wielbicieli wśród mieszkańców. Jak chcecie być tolerowani przez społeczeństwo zacznijcie działać z głową!

 3. za czasów jak tor istniał to ścigali się na inżynierskiej

 4. Co ma tor do tego, nie magą się ścigać i już. Co to ma być zawodnicy jacyś czy co? Zwykłe sebiksy w podkręconych złomach… Żenada

 5. Ja bardzo lubię nielegalne wyścigi , wojny gangów i inne bajery na filmach, ale proszę was nie róbcie takich zlotów więcej starą corsą, fiatem czy tam kombi zabranym staremu z obory bo wstyd mi jest za was jak czytam artykuł.

 6. Toru nie ma. Automobilklub śpi. Natura nie lubi próżni, gdzieś trzeba jeździć

 7. dobry strzał. w ciągu jednej nocy zrobili sobie na pół miesiąca statystyki 😀

 8. ~STOP~głupocie~pismaków

  Stek bzdur, zakłady pozamykane na cztery spusty. Nawet jak, to w samych zakładach jest tak głośno że na pewno słyszeli by pisk opon i na 100% im przeszkadzał ( chyba w skupieniu się na pracy bo woleli patrzeć jak się ganiają ). Ruch zerowy nie ma mowy o jakimkolwiek blokowaniu. A domy mieszkalne od tej drogi są tak daleko że może sąsiad go zastawił. No i oczywiście aby artykuł był „ciekawszy” mieszkaniec akurat jechał z dzieckiem do szpitala. No i te statystyki, piszecie że tyle aut było to Policja się popisała, w całym mieście zatrzymała 4 prawka i 11 mandatów. W poniedziałkowy dzień zrobią więcej 🙂 No ale jest o czym pisać coś dzieje w Lublinie … pozdrawiam pismaków … i panów od zdjęć …

 9. zlot wieśniaków w Mituwisi złombol
  fanów szrotów powinni kastrować

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie