Nad region zbliżają się intensywne opady deszczu. Może pojawić się śnieg

Ochłodzenie opisywane przez nas kilka dni temu stało się faktem. Do niemal całej Polski dociera powietrze pochodzenia arktycznego i morskiego z okolic bieguna północnego. Wkrótce nad regionem pojawią się intensywne opady deszczu.

Ochłodzenie, które do nas dotarło będzie długie i dotkliwe. Na szczęście nasz region ominą przymrozki, ale niewykluczone, że w poniedziałek o poranku punktowo spadnie deszcz ze śniegiem, a nawet mokry śnieg.

Województwo lubelskie znajdzie się w bliskiej odległości od pofalowanego frontu atmosferycznego, wzdłuż którego przemieszczać będą się układy niskiego ciśnienia. Szczególnie intensywne opady deszczu dotrą nad region, gdy dostaniemy się pod wpływ formującego się właśnie niżu z rejonu Włoch, niosącego ogromne ilości chmur oraz deszczu.

Dzisiaj opady prawdopodobne są tylko na Roztoczu i wschodniej części regionu, zwłaszcza w drugiej części dnia i pod wieczór. Istnieje na południu województwa niskie ryzyko burz. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego. Temperatura na poziomie od 12 °C do 15 °C.

W nocy z soboty na niedzielę utrzymają się punktowe opady deszczu o niskim natężeniu. Jednak do południowej części Polski zbliżać będą się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, związanym z niżem przemieszczającym się znad Włoch w kierunku naszej części Europy. Na termometrach zobaczymy od 5 °C do 7 °C.

Niedziela przyniesie duże pogorszenie pogody w regionie. Temperatura powietrza wyniesie tylko od 5°C do 9°C w najcieplejszym momencie dnia. Zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresowo silnym. Strefa opadów obejmie cały region, jednak najmniej deszczu spadnie w północnej części woj. lubelskiego. Odczucie chłodu potęgować ma silniejszy wiatr z kierunków północnych do 40 km/h. Temperatura odczuwalna będzie nawet od 2°C do 4°C, więc znacznie niższa niż powietrza.

Pod wieczór opady zaczną stopniowo słabnąć i zanikać. Najdłużej mają utrzymać się we wschodniej połowie regionu. Na termometrach w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie tylko od 4°C do 5°C. Nieco mniej w centrum i zachodzie od 10 mm do 20 mm. Najmniej w północnych powiatach woj. lubelskiego.

Według prognoz do poniedziałku w województwie lubelskim spadnie od 5 mm do nawet 40 mm deszczu. Najwięcej na Roztoczu i wschodniej części województwa lubelskiego. Istnieje szansa, że we wschodniej połowie województwa lubelskiego, jak i na Roztoczu w poniedziałek spadnie nawet deszcz ze śniegiem o poranku.

W poniedziałek zrobi się nieco cieplej. Najprawdopodobniej popada tylko w pierwszej części dnia na Roztoczu i wschodzie regionu. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, chociaż miejscami możliwe są przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 8°C do 12°C. Odczucie chłodu w skuteczny sposób potęgować ma wiatr z północy.

We wtorek będzie od 10°C do 13°C. Punktowo może słabo popadać, ale jest szansa na dłuższe chwilę ze słońcem. Dużo wskazuje, że od środy rozpocznie się wyraźne ocieplenie. Na termometrach będzie od 12°C do 15°C. Nie są prognozowane na ten moment opady atmosferyczne. Wiatr zmieni swój kierunek na południowo-wschodni, dlatego zrobi się nieco cieplej. Czwartek przynieść może wzrost temperatury do 18°C. Niewykluczone, że wystąpią opady deszczu. Na wzrost temperatury powyżej 20°C przyjdzie nam trochę poczekać.

Położenie opadów i burz

Najnowsze wieści o pogodzie

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Miesiąc temu już o tym pisałem.

 2. ”…tylko zimno i pada zimno i pada na to miejsce w środku Europy…”

 3. oby popadało,susza gorsza niż rok temu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online