Polacy nie zagrają meczu z reprezentacją Rosji. „Koniec ze słowami, czas na czyny!”

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski nie rozegra meczu z Rosjanami. Wszystko przez agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

– Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko – poinformował w sobotę rano Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Wczoraj PZPN wydał oświadczenie, w którym czytamy, że federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

– Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji – czytamy w opublikowanym w piątek oświadczeniu.

(fot. pixabay.com)

27 komentarzy

 1. Miłośnik disco-polo,pełniący funkcję prezesa nie raczył wskazać którzy to konkretnie zawodnicy są bandytami. Ja osobiście skłaniam się najbardziej ku niejakiemu Mario Fernandez.

 2. własnie przelatuje na lubelszczyzną boeing E-8C

 3. Najwyższy czas, chociaż trochę twarzy pokażemy. J…. kacapów.

 4. Najgorsze jest to że nie można pomóc Ukrainie w inny sposób niż do tej pory ,bo fizyczna pomoc wojskowa skończyla by się pewnie 3 wojną światową w której nie było by zwycięzcy ,jak sam stwierdził ten chory z nienawiści człowiek .Obym się mylił ale ten psychol zrobi pewnie co zamierzał bo mimo że Ukraińcy dzielnie się bronią to obawiam się że nie dadzą po prostu rady i ulegną przewadze liczebnej pijanej dziczy że wschodu i będziemy mieć wschodnia granice z dwoma chorymi z nienawiści dyktatorami

 5. Szkoda że ruscy mogą oglądać tylko propagandę m.o.rde
  rc.y Putina …przecież według nich oni po prostu bronią się przed Ukrainą która prześladowała i mordowała ich masowo w Ugansku i Donbasie .Więc ich dobroczyńca i zbawca Putin nie mógł na to pozwolić ….poza tym chcieli im pod bramami ojczyzny NATO wprowadzić …i biedna rosija która przecież miłuje pokój i nigdy nikogo nie napadła poczuła się zagrożona

 6. FIFA powinna reprezentację Rosji od razu zawiesić bo co z tego że my,Szwecja czy Czesi z nimi nie zagramy to Rosjanie pojadą na mistrzostwa dzięki walkowerom,bez walki,im to nawet pasuje.Niestety ale pieniążki są ważniejsze.Nie mam nic przeciwko rosyjskim sportowcom ale jakaś kara powinna być,niech mają pretensje do swojego cara.

 7. I bardzo dobrze! A biurokraci z FIFY?

 8. teraz czas na organizaje sportowe, fifa, uefa itp. żeby wykluczyć Rosję z wszelkich rozgrywek i mecze oddać np. 1:1, Panowie Boniek apelujcie, teraz was czas na czyny a nie bratanie się z ruskimi pieniędzmi

 9. Popieram… choć kibicem przestałem być wtedy,kiedy Boniek,Lato przeszli na emerytury.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ