Pojechał kosić rzepak. W trakcie pracy kombajnista uszkodził gazociąg (zdjęcia)

W trakcie prac polowych, a dokładnie zbiórki rzepaku, kombajn uszkodził gazociąg. Konieczna była interwencja strażaków i pracowników pogotowia gazowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 14:30 w miejscowości Krebsówka w gminie Niedrzwica Duża. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o uszkodzeniu gazociągu.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc i Niedrzwicy Dużej, pogotowie gazowe oraz policja. Jak się okazało, gazociąg został uszkodzony przez kombajn.

Jak nam wyjaśniał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, sytuacja została bardzo szybko opanowana. Obecnie pracownicy pogotowia gazowego będą przeprowadzać prace naprawcze.

(fot. KM PSP Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. To kombajn kopał rowy? dziwne bo pprzecież wąż czy rura jest conajmniej metr w ziemi.

 2. Nie uszkodził gazociągu tylko szafkę gazową skosil baran

  • Aleś znawca, a szafka nie jest elementem gazociągu, tylko po prostu szafką na ubrania stoi sobie na polu i można w niej schować koszulki i spodenki. Specjalisto, w takiej szafce jest właśnie element gazociągu. Uwielbiam takich znawcófffff korektorów życia.

 3. Znaczy, uszkodził rurę w ziemi, czy na wierzchu? Wszystkiego można się spodziewać po odbiorze przez wykwalifikowanych urzędników. Nie widać żółtego ogrodzenia, więc nie powinno być rur na powierzchni. Właściwie wina hedera, gdyby odpiął, nie byłoby awarii.

 4. Uprawa rzepaku czyli niska uprawa więc ktoś musiał ukraść żółty element ostrzegawczy

 5. Nadal upieram się, że OC na kombajn powinno być takie samo jak na rower.

 6. niech teraz sprzeda kombajn żeby pokryć koszt akcji

 7. Zielony JD, a już myślałem, że to ten inteligent co skasował NH na przejeździe kolejowym w Zemborzycach.

 8. A na co heder ściągać, na luszczowie to tak jeżdżą, a Ty chłopie jeździć po rowach musisz

 9. Nie ma co chlopa obwiniac bo mogł nie widzieć i nie wiedzieć o jej istnieniu……! Može to ktos obcy kosil i nie wiedzal ze takie niespodzianki czekaja . ..A co do szafki to ona wystaje na wysokość max 1,2m a rzepak jest gesty i wyzszy od niej plus do tego jakies chwasty ktorymi obrosla ta nieszczesna szafka i sie wpakowal…. W szafce znajduje sie tzw sztyca (przejscie Pe/stal )zakonczona zaworem odcinajacym i wlasnie w niej jest gaz …. Wyrwal to sztyce z ziemi i na rurze Pe roszczelnilo sie..Szczescie operator ma ze iskry nie bylo bo by kombajn z dymem poszedl… A wlasciel tego rzepaku to też d….bo mogł jakos oznaczyc ta szafke ….Čos dlugiego i widocznego przymocowac obok niej i mialby spokuj na lata …Ale to zdarzenie to dobra przestroga dla innych rolnikow czy też operatow maszyn….

 10. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia kto stawia szafkę w środku pola. Spotkałem się z słupkami wyznaczającymi którędy idzie rura z gazem ale szafka.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych