690 680 960

Pojechał do lasu, spotkał nietypowe zwierzęta. Jak się okazuje, nie są one rzadkością

Jeden z naszych czytelników wybrał się do lasu na ostatnie w tym roku grzybobranie. Wystraszyły go jednak „nietypowe białe zwierzęta”.

We wtorek jeden z naszych czytelników korzystając z przystępnej jeszcze pogody, postanowił wybrać się na ostatnie w tym roku grzybobranie. Na swojej drodze napotkał jednak zwierzęta, których obecnością w lesie był niezwykle zaskoczony.

-Od wielu już lat korzystam praktycznie z każdej okazji, aby choć na chwilę wstąpić do lasu. Tak było i tym razem. Udając się w okolice Wisznic postanowiłem zajrzeć do jednego z lasów w powiecie parczewskim. Podczas spaceru usłyszałem hałas, a po chwili natknąłem się na nietypowe zwierzęta. Dwa z nich były całkiem białe. W internecie znalazłem, że jakiś czas temu w Wielkopolsce zauważono białą sarnę. Miał to być wyjątkowy i rzadko spotykany okaz. Tutaj były dwa dwie takie okazy – relacjonuje Marcin.

Na przesłanych do nas zdjęciach rzeczywiście widać dwa zwierzęta podobne do sarny o całkowicie białym umaszczeniu. Jednak jak się okazuje, nie są to sarny lecz daniele. Niektóre z tych zwierząt posiadają właśnie białą sierść.

Daniele występują w lasach naszego regionu, jednak nie jest łatwo je spotkać na swojej drodze. Według ostatniego liczenia, jakie odbyło się w ubiegłym roku, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie żyje 680 szt. danieli. W porównaniu do jeleni, których jest ponad 10 tys. sztuk, czy też saren których naliczono się aż 57 tys. sztuk, populacja danieli jest bardzo mała. Jednak jak pokazuje przykład naszego czytelnika, można się na nie natknąć podczas leśnych spacerów. Podobnie jak innych dzikich zwierząt, nie należy się ich obawiać. W kontakcie z człowiekiem uciekają.

70

(fot. nadesłane)
2017-10-25 21:48:53

12 komentarzy

 1. Dobrze, że białych myszek nie zobaczył…

  • To że ty je widzisz codziennie nie oznacza że wzyscy tak mają

   • O wielki Kozle lubelski, Jak zwykle obdarzasz nas swoimi mądrościami nabytymi w swym krótkim acz burzliwym życiu.

    • Panie „Omamiony” – białe myszki widuje plebs, gmin i inne pospólstwo gorszego sortu, pewien adwokat z Lublina „po pijoku” widział kota, a ten tu nie wiadomo kim jest -nie napisano, ale byle kim z całą pewnością nie jest jak mu sie takie szlachetne zwierzątka jawiły.

     • W sumie racja, bo ja nie widuję żadnych myszek, (tak dla pana wiadomości, panie „wielki”), jak już – to widzę tylko gronostaje.

 2. Konkretny gdyby zobaczył zaczął by strzelać.

 3. „W kontakcie z człowiekiem uciekają.” – o ile zdążą…

 4. Jak byłem mały to Pan Kleks śpiewał wiersz Brzechwy, że „Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły, kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo zaraz zmyka…”. No ale nie obawiajmy się dzikich zwierząt.

 5. To daniel albinos, świeci mu się tyłek w nocy

 6. Chapucabra??!?

 7. Podobnie jak innych dzikich zwierząt, nie należy się ich obawiać. – nie no, genialne!

 8. Jak ktoś lubi lasy i dzikie zwierzęta to Kozlowiecki Park Krajobrazy – tam też są daniele.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin