690 680 960

Podpalono jeden z lubelskich kościołów. Płomienie miały kilka metrów wysokości (zdjęcia)

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru kościoła przy ul. Krańcowej było celowe podłożenie ognia. Policjanci poszukują teraz sprawcy, wykorzystywany jest m.in. pies tropiący.

Pożar kościoła p.w. Świętego Krzyża przy ul. Krańcowej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 12:30. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. W międzyczasie przebywające w pobliżu osoby, widząc co się dzieje, ruszyły na pomoc starając się stłumić płomienie.

Dwaj mężczyźni wyposażeni w łopaty za pomocą śniegu opanowali sytuację. Pomagała im znajdująca się w środku kobieta. Okazało się, że palił się przedsionek kościoła, a dokładnie wisząca nad wejściem kotara. Płomienie miały kilka metrów wysokości, więc w całym pomieszczeniu ogień wyrządził szkody.

Strażacy przewietrzyli wnętrze świątyni. Po sprawdzeniu oraz wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia okazało się, że ogień nie pojawił się przypadkowo. Jak udało nam się ustalić, wstępne czynności wskazują, iż kościół został podpalony.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kobieta, która brała udział w gaszeniu pożaru, została przetransportowana do szpitala. Obecnie policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Trwają też poszukiwania sprawcy podpalenia.

(fot. lublin112)

102 komentarze

 1. O zgroza. Pamiętajcie wy lewackie odchody i kolorowi degeneraci że „kij ma dwa końce” i tym drugim końcem potrafi mocniej uderzyć.!

 2. dość POPISów

  nie pamietam takie rządu co podpalali kościoły , nawet za komuny było więcej tolerancji niech dalej nawołuja do nienawiści , powinni zamknąć TVP , ile tam nienawiści . to nie publiczna telewizja a partyjna i reżimowa .

 3. Nie tak dawno liderki strajku „kobiet” zapowiadały, że czas przejść do czynów, bo koniec z potulnymi manifestacjami, zatem na efekty nie trzeba było długo czekać. Terroryzm przyjmuje po raz kolejny lewackie oblicze.

 4. Tylko głupiec walczy z Panem Bogiem.

 5. To jakaś schizofrenia, wyzafffcy tolerancji napadają, podpalają itp.

 6. Niedługo okaże się że ksiądz sam podpalił aby wymusić pieniądze na remont i krzyczeć o atakach na kościół.

 7. tak czytam te komentarze w latach 30 tych Hitlerowcy podpalili raichstag i obarczyli winą komunistów , co było pretekstem do wybicia ich w pień , następnie wzieli się za żydów , a wszystko pod sztandarem Narodowo- socjalistycznym czyli jak obecnie , wszystkie inne media poza faszystowskimi
  były sterowane z zagranicy tak mówił Josef Gebels ….. opisywać dalej ? niczego wam to nie przypomina ? oby tylko obecny fanatyk nie doprowadził do jak poprzednik …..

 8. Byłbym ostrożny w odniesieniu do polityków i kleru, kto spalił kaplicę u Kolbego, kler, po to żeby komuniści wydali pozwolenie na budowę kościoła, tak to działa, kler wielbi mamonę głupi ludzie nisą. ” na pohybel czarnym i czerwonym…”

 9. te komentarze to rynsztok, zazwyczaj pry tematach np. religii można się spodziewać wzajemnego obrzucania nawet nie błotem, w zupełnej abstrakcji do tematu, bo przecież nie chodzi wam o komentowanie wydarzenia, tylko o wzajemne się tutaj prztykanie, nie będę nawet wnikał głębiej w ich treść bo szkoda własnego życia, czasu zabranego na cokolwiek innego, czego i wam życzę. Zostawcie, zaniechajcie komentowania jeśli nie macie niczego sensownego do napisania, na prawdę co wam to daje? czy wasze życie jest na prawde tak puste, tak bezsensowne i beznadziejne, że nie macie nic innego do roboty? przeczytać art to jedno a siedzieć potem i się onanizować swoją nienawiścią to drugie, czy to z jednej czy z drugiej strony. Na prawdę to trzeba zlikwidować chyba nie tvp info, ale ogólnie telwizję internet, te fb twitery i inne gówna żeby może ludzie wrócili do człowieczeństwa, bo na razie to widać degradację i rozpad w każdej warstwie, od osobowości po społeczeństwo.
  Generalnie też widac, że najbardziej agresywni i napastliwi są Ci, którzy są tolerancyjni, pokojowi, nowocześni i otwarci, przypadek?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina