Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po Lublinie jeździ laweta z apelem do prokuratorów. To akcja jednego z senatorów (foto)

Nie ukradłem 70 mln zł. Nie molestowałem dzieci. Nie robiłem „wałów” na respiratorach – umieszczony na lawecie billboard z takimi hasłami można dostrzec na ulicach Lublina. To akcja senatora w odpowiedzi na pismo prokuratury, jakie wyciekło do mediów.

W poniedziałek na ulicach Lublina można było dostrzec lawetę, na której zamontowany jest billboard z umieszczonymi na nimi hasłami: „Nie ukradłem 70 mln zł. Nie molestowałem dzieci. Nie robiłem „wałów” na respiratorach. Prokuratorze, nie zamykaj mnie za to, że chcę uczciwie pracować”. To akcja, za którą stoi lubelski senator Jacek Bury.

Jak wyjaśnia pomysłodawca, jest to akcja informacyjna skierowana do sumień prokuratorów. Jest ona reakcją na pismo do prokuratur regionalnych w całej Polsce, w którym sugerowano, aby ostrzej traktowano przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy.

– W latach 90. przedsiębiorców zastraszał Pershing i Pruszków, dziś robi to PiS i Zbigniew Ziobro. Uczciwie pracujących ludzi, którzy chcą ratować swoje firmy, straszy się postępowaniami karnymi. Czy tak władza dba o polską gospodarkę? Państwo powinno szanować pracę i przedsiębiorców, a jeśli nie potrafi im pomóc to niech nie przeszkadza – mówi Jacek Bury.

Senator tłumaczy, że w Polsce nikt nie robi żadnych badań i analiz więc działania rządu są chaotyczne. Podkreśla również, że jest to przerażające, ale niestety prawdziwe. Z kolei władza zamiast robić wszystko, aby ratować polską gospodarkę, miejsca pracy i przedsiębiorców, proponuje im zarzuty i kajdanki.

– Wiem, że jesteście związani instrukcjami swoich przełożonych. Pamiętajcie jednak, że oni kiedyś odejdą i zostawią Was z odpowiedzialnością za te wszystkie czyny. Pokażcie, że służycie Polsce a nie Ziobrze – dodaje Jacek Bury.

Akcja ma potrwać przez kilka dni. W tym czasie po ulicach Lublina będzie jeździł pojazd z umieszczonym na billboardzie apelem.

(fot. Jacek Bury)

39 komentarzy

 1. PANIE BURY DAJ SWOIM PRACOWNIKOM PODWYŻKI ŻEBY MOGLI GODNIE ŻYĆ A NIE WYDAJESZ PIENIĄDZE NA JAKIEŚ CHOLERNE BANERY.MÓWISZ W SWOICH WYWIADACH W PRASIE I TELEWIZJI,ŻE JESTEŚ DOBRYM PRACODAWCĄ I TWOI PRACOWNICY GODNIE ŻYJĄ Z TYCH PENSJI.TO JEST KŁAMSTWO.

 2. Były pracownik lubelli

  Ja lubię brać koks i pije wódkę codziennie…..tak,jestem alkoholikiem i wy na MNIE musicie płacić podatki.
  Ja nie!!!

 3. Bawarska szachownica

  Niezadowolony nigdy nie podjął ryzyka swojego biznesu,widocznie jest tchórzem albo leniem, więc ocenia przedsiębiorcę negatywnie sam nie dając nikomu tylko czerpiąc.Kwestia nagonki na przedsiębiorców przez Ziobrę jest oczywista.Mozna się poczuć jak w PRL,przedsiębiorca to wróg proletariatu.

 4. Bury weź się do jakiejś roboty uczciwej zamiast mącić i kłamać

  • Ja tu nie widzę żadnego kłamstwa, napisał to czego nie zrobił, ogłosił wszem i w obec, jego sprawa. Tak samo jak sprawa tych co teraz narzekają na sytuację w kraju, chociaż wcześniej sami wybrali rządzących takich, a nie innych. Naród musi ponieść konsekwencję swoich czynów, władza jak widać nie.

 5. bura *** zasłania sie bilbordami ?

Wiadomości z info112