Podpalili dom po tym jak się do niego włamali. Liczyli że zatrą ślady

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dla zatarcia śladów podpalili dom do którego wcześniej się włamali. Wpadli kilka godzin później.

W sobotę około godziny 2 w nocy straż pożarna została powiadomiona o pożarze do jakiego doszło w miejscowości Trzciniec. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy strażaków okazało się, że płonie jeden z niezamieszkałych domów. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy ocenili, że pożar nie powstał przypadkowo, zaś źródłem ognia było podpalenie. Na miejsce została wezwana policja, a także właściciel posesji.

Ten po oględzinach zauważył, że z domu i zabudowań gospodarczych zginęło kilka wartościowych rzeczy, między innymi silniki i przewody elektryczne, telewizor i prostownik. Oznaczało to, że do zabudowań najpierw dokonano włamania a następnie je podpalono. Policja natychmiast przystąpiła do czynności i już niebawem wytypowała kilka osób, które mogły mieć coś wspólnego z tym zdarzeniem. Lubartowscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi gminy Lubartów po kilku godzinach zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że sprawcami obu czynów są 21 – letni mieszkaniec gminy Lubartów i pochodzący z Lubartowa 57 – latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Mundurowi zatrzymali ich w momencie, gdy na posesji młodszego z nich ukrywali łupy. Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Poszkodowany wartość spalonego domu jak i utraconych przedmiotów wycenił na 55 tysięcy złotych. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem i podpalenie grozi im do 10 – lat pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci, obaj mężczyźni już w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem.

(fot. policja)
2014-01-05 12:24:50

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET