Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalił się przed budynkiem starostwa. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Pomimo tego, że był przytomny, był z nim również kontakt, to jednak pod koniec ub. tygodnia jego stan się pogorszył. Zmarł mężczyzna, który podpalił się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu.

W miniony piątek we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej zmarł 60-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów, który pod koniec lutego podpalił się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu. Mężczyzna początkowo trafił do szpitala w Zamościu, jednak ze względu na jego poważny stan, zapadłą decyzja o przetransportowaniu go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznej placówki w Łęcznej.

Mężczyzna po zdarzeniu cały czas był przytomny, jednak lekarze określali jego stan jako poważny. Pacjent miał liczne oparzenia na ponad połowie powierzchni ciała, jednak sporym problemem były poparzone drogi oddechowe. Pod koniec ub. tygodnia jego stan się pogorszył i lekarzom nie udało się uratować życia 60-latka.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Postępowanie toczy się w kierunku ustalenia, czy ewentualne decyzje urzędników nie skłoniły 60-latka do targnięcia się na swoje życie. Czyn taki zagrożony jest karą do pięciu lat pobawienia wolności. Ustalono bowiem, że mężczyzna był petentem Starostwa Powiatowego. Od dłuższego czasu prowadzona była sprawa dotycząca spadku w postaci gruntów. Jednak zarówno on, jak i inni członkowie jego rodziny, nie mogli się porozumieć, co do podziału majątku. Mężczyzna miał liczyć na to, że pomogą mu w tym urzędnicy.

Gdy mężczyzna otrzymał kolejny list, w którym urzędnicy poinformowali go, że nie mogą mu pomóc, gdyż nie mają do tego uprawnień, przyjechał do urzędu. Po wymianie zdań z jednym z pracowników starostwa, wyszedł przed budynek, oblał kurtkę łatwopalną substancją i się podpalił.

(fot. fotopolska.eu/kuba13)
2017-03-22 17:38:15

5 komentarzy

  1. Polska kraj kooorrrwyyyy i szatana

  2. Czyli już szedł tam z zamiarem podpalenia się jak mu nie wyjdzie w urzędzie, ale teraz tym bardziej spadku nie uzyska

  3. Marian Kowalski

    nie no przepis jest przepis a poza tym to co ja mogę… to Panie nie ten adres i to nie moja sprawa…. A widząc zapewne rozemocjonowanie i nieracjonalne pojmowanie sytuacji to gdzie ten ludzki odruch aby go uspokoić i skierować do swojej Gminy aby tam wytłumaczyli mu jakie może podjąć kroki aby pokazać drogę do rozwiązania problemu a nie trwania w zaparciu i domniemanym impasie… Urzędnik – po co on jest jak może być przecież robot – bo przecież procedura działa to maszyna wykona to i tak identycznie ale taniej i bez emocji – urząd dla urzędnika! A za czyje on tam wysiaduje to krzesło? Za czyją kasę? Zlikwidować podatki i urzędy. Władza dla Narodu! Janusz Korwin-Mikke ma rację rozgonić urzędasów oni i tak nic nie wnoszą dla Narodu, nic tylko utrudniają. Zmarły protestował w swojej sprawie ale powinno to dać impuls do przemyśleń w jakim kraju żyjemy i kiedy w końcu obudzi się Naród Polski z tego letargu i przejrzy na oczy do czego dopuszcza nie robiąc nic aby to zmienić!