Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalacz grasuje na Czechowie. Pożar w dwóch wieżowcach, płomienie wydostawały się na zewnątrz budynku (zdjęcia, wideo)

Trwa akcja służb ratunkowych w dwóch miejscach na lubelskim Czechowie. W obu przypadkach paliło się w wieżowcach. Wstępnie ustaliliśmy, że jest to najprawdopodobniej działanie podpalacza.

W poniedziałek po godzinie 17:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze w wieżowcu przy ul. Radzyńskiej 10 w Lublinie. Paliło się na klatce schodowej na najwyższej kondygnacji. Płomienie bardzo szybko objęły jej wnętrze i zaczęły wydostawać się na zewnątrz.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie gazowe. Okazało się, że płonie pomieszczenie przy zsypie na śmieci na szóstym piętrze. Mieszkańcy w większości zdołali samodzielnie się ewakuować, kilka osób wyprowadzili strażacy.

Kiedy sytuacja została opanowana okazało się, że podobny pożar ma miejsce w wieżowcu przy ul. Kiepury 11. Tam również na samej górze płonęła wózkownia przy zsypie na śmieci.

Jak wyjaśnia nam st. kpt. Andrzej Szacoń, obecnie przy ul. Radzyńskiej działa jeszcze jeden zastęp strażaków, z kolei przy ul. Kiepury – pięć zastępów. Sytuacja jest już opanowana. Najważniejsza informacja jest taka, że w zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Strażacy nie wypowiadają się na razie na temat przyczyn pożaru, jak jednak ustaliliśmy, wszystko wskazuje na działanie podpalacza. Sprawą tą zajmują się policjanci.

(fot. nadesłane – Hubert, Paulina, Michał, Katarzyna, Andrzej, Eryk, Robert, Mateusz, Julita, Krzysztof, Damian, Maciej, Adam, Tomasz)

 

44 komentarze

  1. To tak jak na Felinie, jest taki pier…ty pajac [***] co notorycznie niszczy mieszkańcom samochody i wybija szyby, a jego ojciec kryje go i wymyśla mu alibi. Ten pajac ma już 4 wyroki sądowe (prace społeczne) i dalej jest na wolności.

Dodaj komentarz