Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Podłość ludzka nie zna granic”. Strażacy apelują o pomoc w sprawie kradzieży

Strażacy ochotnicy z OSP Komarówka Podlaska zwrócili się z apelem do mieszkańców o pomoc. Chodzi o kradzież elektrosprzętu, który zbierali druhowie w ramach akcji „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy”.

W ostatnich dniach jednostka strażacka OSP Komarówka Podlaska zaangażowała się w akcję „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy”, mającą na celu zebranie sprzętu elektronicznego na potrzeby działania strażaków. Akcja polega na przeprowadzeniu wśród mieszkańców zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, w zamian za który jednostka otrzyma środki finansowe na doposażenie jednostki. Niestety w piątek, 12 kwietnia cały zebrany sprzęt został skradziony spod remizy.

Strażacy apelują o pomoc w identyfikacji złodziei, którzy bez skrupułów pozbawili ich tego, co zbierali dla dobra innych. Jeśli ktoś cokolwiek widział, pamięta szczegóły z tego dnia, strażacy proszą o niezwłoczny kontakt z policją lub jednostką strażacką OSP Komarówka Podlaska.

Na podstawie wstępnych ustaleń wiadomo, że sprawcy przyjechali białym samochodem dostawczym z windą. Numery rejestracyjne pojazdu zaczynały się na liter „LB”. Istnieje również podejrzenie, że część rzeczy mogła zostać skradziona już dzień wcześniej przez osoby, które przyjechały zielonym samochodem dostawczym, być może wywrotką lub „solówką”.

Strażacy informują, że zabezpieczają nagrania z pobliskich kamer monitoringu i apelują o przekazywanie informacji na temat potencjalnych sprawców. Dodają, że zawsze, nie zważając na ryzyko, niosą pomoc ludziom, a tym razem to oni potrzebują pomocy w ustaleniu sprawców kradzieży.

PRZECZYTAJ

Ogłoszenie sprzedaży kawalerki w Lublinie robi furorę w sieci. „Kojec dla psa musi być większy”

30 komentarzy

 1. Ci strażacy są chyba nie za bardzo zorientowani w tym temacie. Elektrośmieci zawsze ginęły i giną . U nas kilkakrotnie skradziono prawie wszystko spod samych drzwi wejściowych do kościoła. I teraz już ksiądz nie organizuje takich zbiórek. Trzeba było postawić wartownika , oczywiście 24 godziny na dobę. Najlepiej uzbrojonego w broń długą. Może by nie ukradli ale też nie wiadomo. Ale współczuję druhom .

  • a jaki jest sens kradzieży elektrośmieci ?

   • Jest sens bo mają dużo miedzi, czasami sprawne silniczki itp. W Garbowie jak proboszcz zbierał to taki był szturm złomiarzy ze śrubokrętami i młotkami że szok. Ludzie nie mają honoru za grosz i dziecku by ukradli.

    • Lekarz ostatniego kontaktu

     Teraz w Bogucinie zbierają na sprzęt sportowy dla dzieciaków .
     Mam nadzieję,że nie zniknie

    • Nie nie mają honoru, a 8 lat nierządów zbiera żniwa. Ludzie nie robią tego z bogactwa.

     • No nie, robią to z przyzwyczajenia. POwce PO prostu, bezkarność zapewnia hyży ruj tak jak z patusami za kółkiem.

     • To teraz będzie ich stać….. na gorsze śrubokręty. Choć jest lepiej, jest benzyna po 5,19, jest 60 tys kwota wolna od podatku, ludzie mają dobrowolny ZUS. I łykną to jak tabletkę dzień po.

      • Ja ciągle nie rozumiem problemu benzyny. Przecież są miliony elektrycznych Izer od morawieckiego…

   • Tego nie wiem . Zostawili stare odkurzacze i kineskopowe telewizory . Resztę zabrali. Podobno najbardziej cenny jest sprzęt komputerowy i telefony , nawet bardzo stare.

    • Dziwne że kineskopowych nie zabrali przecież tam jest sporo miedzi, szczególnie na cewkach odchylania poziomego i pionowego.

    • Telefony ze względu na złoto ale z by to pozyskać to też jest nie mały koszt specjalnych płynów stawiał bym bardziej że zabierali sprzęt ze względu na miedź i jakiś handel głupotą ale co zrobić

 2. Ale tego chyba nie ukradli uchodźcy tylko prawdziwi Polacy patrioci elektorat Prezesa

  • W niedzielę po mszy

  • A ponieważ KK chwali się sporym odsetkiem wiernych, należ przypuszczać, że co kradzieje to katolicy !

  • Szczerze w to wątpię.Wystarczy sprawdzić wyniki ostatnich wyborów w zakładach karnych i aresztach śledczych (patrz strona internetowa PKW) Niezależnie od regionu w jakim jest umiejscowiony piergiel PiS uzyskało ok. 4 % poparcia.Konfederacja ok.3%. Pozostała reszta niewinnie skazanych głosowała ……. , Zgadnijcie jak?

   • Ale oni nadal tam siedzą więc kto to ukradł ? Podejrzewam że ci którzy się nauczyli że wszystko dostawali za darmo.

   • Sprawdź jeszcze, kto regularnie wygrywa w zakładach dla umysłowo chorych😉

  • Lekarz ostatniego kontaktu

   Wyborcy kałolicji . Co prawda nie w takiej skali jak akcja ich guru z OFE ,ale już mogą się do partii zapisać

  • twoja matka z nimi kradła

   czy każdy artykuł, musi być okraszony jakimś debilnym komentarzem politycznym, tak dużo was upośledzonych niedorobów?

 3. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Myślę, że niektórzy Polacy (w trym katolicy) wkroczyli na taki poziom podłości, że kradzież elektrośmieci to tzw. mały pikuś.

 4. Polska w ruinie. PO 8 latach nierządów, strażacy muszą zbierać śmieci, a tym czasem pissowska banda latała prywatnymi odrzutowcami na wyścigi Formuły 1.

 5. pewnie niedługo usłyszymy o dofinansowaniach i wyjdzie kto zaje bał xD

 6. Wszystko co jest warte 5 zł i pozostawione bez opieki natychmiast zginie.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Nie wiem ale z biedy tego nie ukradli , muszą mieć to gdzie sprzedać czy rozmontować, ktoś musi dać za to duże pieniądze.Biedacy tego nie ukradli

  • Oczywiście, że nie biedacy, tylko wyspecjalizowani złomiarze. Ale, z drugiej strony, dobrze, że są prawdziwi złomiarze. A dlaczego dobrze? Ano dlatego, że zdarzały się w różnych miejscach sytuacje, kiedy firemki mające odbierać elektrośmieci, potrafiły nie zabrać wystawionego telewizora, bo niby był niekompletny (brakowało sznura).

 8. Obcy nie przyjechał

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112