Na podłodze znaleziono noworodka, chłopiec jest w ciężkim stanie

Minionej nocy, do zamojskiego szpitala został podrzucony noworodek. Życie dziecka jest zagrożone, policja zaś poszukuje matki chłopca.

We wtorek około godziny 3 w nocy do Szpitala przy ul. Peowiaków w Zamościu przyszła kobieta, która po wejściu na oddział ortopedii, zostawiła przed drzwiami zawiniętego w ręcznik noworodka. Następnie szybkim krokiem oddaliła się w nieznanym kierunku. Dziwnym zachowaniem kobiety zainteresował się ochroniarz, którego kilka minut wcześniej ona sama zaczepiła, pytając jak dojść na oddział pediatrii. Gdy chwilę później opuściła placówkę, już bez dziecka, mężczyzna postanowił to sprawdzić.

Jak się okazało, porzuconym dzieckiem był chłopiec. Od razu malec został przetransportowany do szpitala papieskiego. Tam okazało się, że chłopiec jest w bardzo poważnym stanie. Urodził się długo przed terminem, waży nieco powyżej kilograma, do tego ma problemy z oddychaniem i krążeniem. Dodatkowo dziecko było też wychłodzone. Cały czas jest podłączony do respiratora a lekarze robią wszystko, by uratować jego życie.

O sprawie została powiadomiona zamojska policja. Funkcjonariusze przesłuchali pracowników szpitala i podejrzewają, że kobietą, która podrzuciła noworodka była jego matka. Trwają jej poszukiwania.

(fot. archiwum)
2015-08-18 17:17:31

11 komentarzy

 1. Może nie podrzucony tylko komuś wypadło.

 2. Dobrze chociaż, że podrzuciła go na oddział do szpitala a nie wyrzuciła do śmietnika..

 3. he he wypadlo pewnie z kieszeni’.

 4. To ku….wa nie matka!

  • Właśnie, że matka! Kobieta urodziła sporo przed terminem, Cud że dziecko żyje! Sama urodziła a to ogromny wysiłek dla organizmu. Przyniosła do szpitala, czyli do miejsca gdzie można zapewnić dziecku najlepszą opiekę! Słyszałeś matołku o szoku poporodowym? Wysil się i zasięgnij wiedzy, a to nie boli i może ci się przyda! Nie oceniaj zbyt pochopnie!

   • Przyznaje racje. Brawo , niestety tak może się zdarzyć… szok ,depresja poporodowa każdej to się może zdarzyć. Empatii ludzie ,empatii

 5. Ginek hahah łogarnij downa

 6. A to nie bociany podrzucają?

 7. Zbędne głupie komentarze. Cud ze matka zaniosla dziecko do szpitala . .. i w tym wykazała się sercem w porównaniu do tych co wyrzucają dzieci do śmietnika jeziora i Bóg wie gdzie jeszcze (to są prawdziwe kur… nie matki !!!) Ta okazała trochę serca dla dziecka a sytuacji w jakiej ona jest nie znamy. Wiec z tego złego to było dobrem !

 8. Ina ma rację!!! A to, co zrobiła matka noworodka, to jest bohaterstwo!
  Prześmiewcy niech sprawdzą w słowniku, o co chodzi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja