Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas wylewania betonu doszło do porażenia prądem. Interweniował śmigłowiec LPR

W miniony piątek w Rykach doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas wylewania betonu. 42-latek trafił do szpitala po tym, jak został porażony prądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w południe w Rykach. Jak ustalili policjanci 42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, pracownik jednej z firm zajmował się rozprowadzaniem mieszanki betonowej podawanej z samochodu typu betoniarka.

Podczas pracy nastąpił przeskok prądu z biegnącej w pobliżu linii energetycznej średniego napięcia na maszt urządzenia do podawania betonu. Na miejscu interweniował służby ratunkowe.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zarówno poszkodowany mężczyzna jak i operator samochodowej betoniarki, 33-letni mieszkaniec powiatu opolskiego byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności nieszczęśliwego wypadku.

(fot. Policja Ryki)

8 komentarzy

 1. To znaczy tylko tyle że było za blisko
  Ktoś nie zachował ostrożności.

 2. Mam uprawnienia HDS, pare lat robiłem na tej „machinie” i też w poblizu lini enn jakoś mi się udało??? A na kursie mówili o odległosci w zależnośi od kW.

 3. od tej linii która na zdjęciu 7m. ale od pełnego zasięgu maszyny.

  • O, i to jest konkretna informacja, a fraza „od pełnego zasięgu maszyny” jest tu kluczowa.

 4. Przeskok prądu to nowe zjawisko fizyczne odkryte przez autora tekstu 😉

 5. Panie ale tu są druty, nie fa się.
  Ok panie masz tu 50zl i co się nie da