Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas urlopu stracił prawie 10 tys. złotych. Myślał, że zarobi na „akcjach Orlenu”

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów obiecujących wysokie zyski z inwestycji w „akcje Orlenu”. Tym razem był to mieszkaniec województwa wielkopolskiego, spędzający w naszym regionie wakacje.

Do puławskich policjantów zgłosił się 69-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, przebywający z żoną na wczasach w Kazimierzu Dolnym, a następnie przekazał, że w wyniku działania oszustów stracił prawie 10 tysięcy złotych.

Mężczyzna relacjonował, że w sieci znalazł ogłoszenie o szybkim zarobku na „akcjach Orlenu”. Z ogłoszenia, zawierającego zdjęcia kierownictwa spółki wynikało, że można zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. 69-latek postanowił nabyć trochę akcji. Zadzwonił pod podany w ogłoszeniu numer i w rozmowie z kobietą, która odebrała telefon dowiedział się, że musi zainwestować minimum tysiąc złotych. Postanowił zaryzykować i przelał żądaną kwotę na podane przez rozmówczynię konto. Wcześniej, za jej namową, zainstalował sobie na telefonie aplikację do bankowości internetowej.

Po kilku godzinach 69-latek odebrał telefon od mężczyzny, który przekazał mu, że jeżeli chce dalej inwestować, to musi zainstalować na telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Niestety mężczyzna instalując tę aplikację, nieświadomie umożliwił dostęp do swojego telefonu oszustom. Dodatkowo, zrobił zdjęcia swojego dowodu osobistego oraz karty do bankomatu i również wysłał fałszywemu doradcy. Gdy rozmówca zaczął się domagać hasła do internetowego konta bankowego, 69-latek nabrał podejrzeń co do jego zamiarów. Zgodził się podać tylko jednorazowe hasło i zakończył rozmowę.

Gdy zalogował się powtórnie na swoje konto, odkrył, że 9 tysięcy złotych zostało przewalutowane na dolary w banku poza granicami Polski. Natychmiast skontaktował się z obsługą swojego banku, która poleciła mu zablokować konto oraz unieważnić dowód osobisty i kartę do bankomatu, aby zapobiec kolejnym transakcjom, w tym np. zaciągnięciu pożyczki. W sumie, 69-letni mieszkaniec Wielkopolski stracił blisko 10 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. Policja Puławy)

13 komentarzy

 1. następny wszystkowierny wyborca pis z puławf

 2. Znowu myśliciel i zdalny pulpit???

 3. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Temu już nic nie pomoże, nawet policja i dawanie cołasek na msze.
  Zwracam się z gotowcem do tych co mają kasę i nie wiedzą co dobrego można za nią zrobić.
  Proszę wyraźnie napisać, że chcecie się tej zbędnej wam kasiorki, pozbyć.
  Podam numer swojego konta.

 4. Takich ludzi mi nie szkoda.

 5. warto obejrzeć jak oni działają.

  https://www.youtube.com/watch?v=xJTrvcpLemg

  • No wiadome „bracia” ale toż oni są uczciwi haha

   • koza lubelska mosznobroda

    co jak co ale to prawda. ostatnio odebrałem telefon i dzwonił do mnie jakiś młody łepek ze wschodnim akcentem i się mnie pytał czy chce wypłacić zyski z akcji w które ostatnio inwestowałem

 6. Jak widać Polacy to coraz głupszy, pazerny narodek, któremu mentalnie bliżej do Rosjan niż Zachodu.

 7. To spekulant!

 8. Heheh kolejny pisowiec

 9. Złodziej pełowski myślał że się dorobi na orlenie dobrze jołopowi.