Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podawał się za ratownika medycznego, jeździł karetką. Oszust stanie przed sądem

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Lublina, pracującego jako ratownik medyczny. Jak się okazało, mężczyzna posługiwał się podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, co więcej miał orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

W minioną środę policjanci z Chełma zatrzymali 40-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna w chwili zatrzymania kierował pojazdem marki Opel. 40-latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicę, ponieważ ma trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w marcu bieżącego roku zatrudnił się w jednej z placówek służby zdrowia w Chełmie jako ratownik medyczny. Posługiwał się przy tym podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, a także podawał nieprawdziwe informacje odnośnie wcześniejszych swoich doświadczeń związanych z tym zawodem.

Co więcej, fałszywy ratownik wielokrotnie kierował karetką transportową mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów. W piątek zostaną przedstawione mężczyźnie zarzuty oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. ktoś go w końcu do tej pracy przyjął. W końcu to Chełm to matecznik mazurkowej

 2. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy

  „40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.
  Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.” – to może nie doprowadzajcie go, będzie mu mniej
  groziło… 😆 :lol 😆

 3. Tyle warte zabierane prawo jazdy jako kara dla kierowców… bujał się pół roku szczęśliwy, jeszcze robotę dostał… ciekawe ile takich z zakazem codziennie mijamy na ulicy.

 4. Jeżeli karetką kierują osoby z zakazem kierowania, to przepraszam kontynent afrykański oraz azjatycki, za to, że przyrównałem do was Polskę.

 5. Licencjatu nie miał???

 6. Skoro ten dobry człowiek ratował ludzi , co więcej – narażał własne życie pędząc na sygnale po ciężko chorych to ja uważam że nie należy go karać , a raczej wystąpić do Prezydenta o odznaczenie Orderem Orła Białego

 7. I tak mu g… zrobią i gość to dobrze wie, dlatego ma w d….e polskie sądy. Dostanie czwarty zakaz i ze dwa lata pierdla. Na pewno się śmieje z takiej kary.

 8. To jak on ratował tych ludzi..

 9. jeździł karetką mimo zakazu, ale ten zakaz nie powoduje utraty umiejętności kierowania

Z kraju