Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pod przykrywką zakupu bitcoinów odbywał się nielegalny hazard. To pierwszy taki przypadek w regionie

Krajowa Administracja Skarbowa i Straż Graniczna zlikwidowały punkt nielegalnych gier hazardowych we Włodawie. Proceder odbywał się pod przykrywką zakupu bitcoinów.

W środę 1 lipca funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W ich trakcie skontrolowano jeden z lokali znajdujących się we Włodawie.

W wyniku przeprowadzonych czynności, w lokalu oferującym do sprzedaży kryptowaluty, oprócz bankomatu bitcoin służącego do wpłat i wypłat środków pieniężnych, funkcjonariusze ujawnili dwa stanowiska komputerowe służące do nielegalnego hazardu. Zostało to potwierdzone poprzez przeprowadzony eksperyment procesowy.

Proces rozgrywania gier możliwy był po wpłaceniu środków pieniężnych do bankomatu bitcoin. Gracz otrzymywał w zamian kupon z kodem, który następnie skanował za pomocą kamery komputera i w ten sposób uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. Wygrane pieniądze wypłacane były z bankomatu bitcoin.

W województwie lubelskim były to pierwsze działania przeprowadzone na tego typu urządzeniach umożliwiających prowadzenie gier hazardowych pod przykrywką zakupu kryptowaluty.

(fot. KAS)

Jeden komentarz

  1. od pewnego czasu fascynuje mnie ponowna moda na kawiarenki internetowe ze szczelnie zaklejonymi oknami, czynne cała dobę.