Poczta Polska postanowiła dostarczać przesyłki również w weekend

W związku z dużą liczbą przedświątecznych przesyłek Poczta Polska zdecydowała o dodatkowych dniach doręczeń. Kurierzy zapukają z paczkami w soboty, a nawet w niedziele.

W okresie przedświątecznym, kiedy to znacząco wzrasta liczba przesyłek, Poczta Polska postanowiła dostarczać je również w weekendy. Aby usprawnić obsługę przesyłek zatrudnionych zostało 1,5 tys. sezonowych pracowników. W sumie obecnie paczki oraz listy doręcza 6 300 kurierów oraz 25 tys. listonoszy.

Weekendowe doręczanie przesyłek dotyczy jedynie większych miast. W naszym regionie jest to Lublin i Biała Podlaska. Obecnie w większości miast dodatkowym dniem doręczeń są soboty, jednak tak jak w stolicy, normalnym dniem pracy dla pocztowych kurierów stała się również niedziela.

– Okres przedświąteczny to dla wielu klientów e-sklepów czas niepewności i oczekiwania na kuriera. Po dokonaniu płatności kluczowy jest czas dostawy, tak by prezenty trafiły przed Wigilią. Poczta Polska uruchamia doręczanie paczek w dodatkowe dni. Z tygodnia na tydzień ich liczba rośnie, a pocztowcy mają coraz więcej pracy – wyjaśnia Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska zaapelowała jednocześnie o nieodkładanie na ostatnią chwilę wysyłki przesyłek.

(fot. Poczta Polska)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Poczta Polska zawsze doręcza w grudniu również w soboty normalne paczki (poza takimi z wykupioną opcją doręczenie w sobotę)

  2. Poczta postanowiła… rękami swoich podwykonawców:) ten, kto postanowił w weekend nie pracuje hehee

  3. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    To i tak szybko sie ogarnęli – konkurencyjne firmy praktykują to od blisko 2 miesięcy.

  4. PP najgorszy z możliwych dostawców. Kto normalny wybiera inną formę wysyłki. Nie dość, że nieprofesjonalnie to na tle konkurencji drogo. Nawet normalni Sprzedawcy ze znanego serwisu aukcyjnego unikają tego operatora, który tkwi jeszcze w głębokiej komunie.

  5. Biała Podlaska jednym z większych miast naszego regionu…. Ręce opadają. Był ktoś tam? Nieobrazjac mieszkańców tego miasta. To nawet nie Polska B.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew