Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pociski artyleryjskie przy budynku mieszkalnym, ewakuowano mieszkańców (zdjęcia)

Przedwczoraj podczas prac ziemnych w Terespolu zostały ujawnione pozostałości z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy z Chełma. W ewakuacji mieszkańców pomagali żołnierze WOT oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Przedwczoraj przed godziną 14 policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w pobliżu jednego z budynków mieszkalnych na terenie miasta, podczas wykonywania wykopu, zostały ujawnione przedmioty przypominające niewybuchy.

Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych przy przebudowie jednego z parkingów osiedlowych. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze terespolskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Saperzy wczoraj sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu, jak też pobliski teren. Zabezpieczyli łącznie 5 pocisków artyleryjskich oraz zapalniki od pocisków artyleryjskich pochodzące z okresu II wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchów niezbędna była ewakuacja mieszkańców dwóch bloków. W tych działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz żołnierze WOT.

Pociski artyleryjskie przy budynku mieszkalnym, ewakuowano mieszkańców (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Niemieckie czy ruskie?

  2. Nigdy więcej wojnie !!!

    Ukraińskie … Pasuje ?