690 680 960

Pociągiem na Roztocze i do Włodawy. Niebawem ruszą wakacyjne połączenia

W niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie kolejna korekta rozkładu jazdy PKP. Wprowadzony zostanie tzw. wakacyjny rozkład, dostosowany do potrzeb podróżnych oraz kierunków ich przemieszczania się. Mowa tu o sezonowych połączeniach, dzięki którym będzie można dotrzeć pociągiem do popularnych wśród turystów miejscowości.

Na Lubelszczyźnie na tory wyjadą pociągi na Roztocze i do Włodawy. Tak jak w ubiegłych latach zaczną one kursować wraz z początkiem wakacji. Będą to dwie pary codziennych połączeń z Lublina do Bełżca z czego jedna para w weekendy wydłużona do Jarosławia. Do tego dwie pary połączeń weekendowych przez Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie w relacji Chełm – Włodawa oraz weekendowe połączenia Zamościa z Rzeszowem przez Horyniec Zdrój.

Połączenia te od lat cieszą się sporym zainteresowaniem podróżnych. Zwłaszcza te przez Roztocze, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Szynobusy do Bełżca będą wyjeżdżały z Lublina o godz. 7:43 i 8:48, z czego pierwszy z nich w soboty i niedziele dojedzie do Jarosławia. Trasa wiedzie przez Rejowiec, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów i Susiec. W drogę powrotną składy ruszą o 15:10 i 17:52.

Pociągi z Chełma do Włodawy wyjadą o godz. 7:47 i 15:25 przy czym pierwszy z nich skomunikowany będzie ze składem z Dęblina przez Lublin. W drogę powrotną ruszą o godz. 10:46 i 16:59 a po dojechaniu do Chełma będzie można przesiąść się w pociąg do Lublina. Weekendowy pociąg z Zamościa do Rzeszowa ma wyruszać o godz. 16:14 i jego trasa również wiedzie przez Roztocze.

W innych regionach kraju uruchomione zostaną m.in. połączenia Zielona Góra – Guben, Białystok – Kowno, Wrocław przez Sobótkę do Świdnicy, z Sanoka do Ustrzyk Dolnych, z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce. Wrócą też codzienne połączenia z Wieliczki do Krakowa oraz bezpośrednie połączenia z Krakowa, Warszawy i Gdyni do Zakopanego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Czy do Bełżca jak co roku nie będzie można jechać jak w cywilizowanym kraju?
    Peleton rowerzystów blokujący przejście i miejsca to norma, kolej powinna to ukrócić.

  2. Tylko niech ten pociąg na Roztocze nie jedzie za szybko, bo mieszkańcy okolic Krasnegostawu będą blokować drogę samochodom…

  3. Ciemnogród Krasnystaw – Izbica nie chce pociągów – wolą dalej żyć w XIX wieku 🙂

  4. akurat 18 nie pojedzieta 🙂

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin