690 680 960

Pociągi szybko nie wrócą na trasę Lublin – Lubartów. Konieczna będzie naprawa torowiska (zdjęcia, wideo)

Przynajmniej do czwartku potrwają prace związane z usuwaniem wykolejonych wagonów oraz naprawą torowiska. Przez ten czas pasażerowie korzystać będą głównie z zastępczej komunikacji autobusowej.

Jest już pewne, że nie ma co liczyć na szybkie wznowienie ruchu pociągów na linii kolejowej nr 30 pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Jak już informowaliśmy, w niedzielę w godzinach popołudniowych w Ciecierzynie wykoleił się pociąg towarowy. Wczoraj do późnych godzin wieczornych na miejscu pracowali specjaliści, którzy zajmowali się ustalaniem dokładnych przyczyn zdarzenia, jak też szacowaniem szkód.

Pociąg składał się z 41 wagonów typu węglarka, na szczęście były one puste. Z szyn wypadło 15 wagonów, z których część jest uszkodzona i nie będzie możliwe ponowne ustawienie ich na tory. Do tego uszkodzone jest również torowisko. Konieczna więc będzie jego naprawa. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają prace z tym związane. Jak nam wyjaśniano, wstępnie mówi się o czwartku.

 

 

Szlak kolejowy pomiędzy Lublinem a Lubartowem składa się z jednego toru, co oznacza, że ruch pociągów został tu całkowicie wstrzymany. Dotyczy to obsługiwanych przez PolRegio połączeń do Lubartowa i Parczewa, a także pociągów Intercity z Lublina do Warszawy. Do tego czasu pasażerowie będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej. Jeden z pociągów Intercity będzie kursował objazdem przez Pilawę.

(fot. wideo – lublin112.pl)

27 komentarzy

 1. do czwartku ale 2021 r. zapomnieli dopisać, będą naprawiać..

 2. To partyzanci wykolejili pociąg bo leciał po ruski węgiel.

 3. karol bańkowski

  Tak to jest jak się chce drifta wagonem zrobić.

 4. Może ktoś przyjrzałby się nasypom w tej okolicy ?REGULARNIE SĄ NISZCZONE PRZEZ KROSY ,PODOBNIE JAK OKOLICZNE WĄWOZY !

 5. mieszkaniec lubartowa stojący po 20 minut dziennie na tym je...nym przejzdzie

  Niezmiernie cieszy mnie ta wiadomość

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas