Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pociągi regionalne na Lubelszczyźnie mają kursować częściej, będą też nowe trasy

Nowe połączenia dalekobieżne, ale też regionalne przewiduje nowy rozkład jazdy, jaki niebawem wejdzie w życie na kolei. Dziś przedstawiamy szczegóły zmian w Polregio.

Największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, spółka Polregio, przedstawiła szczegóły nowego rozkładu jazdy pociągów. Raz w roku, dokładnie z soboty na niedzielę w drugi weekend grudnia, w praktycznie całej Europie Środkowej i Zachodniej wprowadzane są zmiany w rozkładach. Później, kilkukrotnie w ciągu roku, dochodzą już tylko korekty związane głównie z inwestycjami, utrudnieniami w ruchu, czy też innymi sytuacjami, mającymi wpływ na kursowanie pociągów.

Ostatni okres to rekordowe zainteresowanie pasażerów oferowanymi połączeniami. Przewoźnicy notują doskonałe wyniku jeżeli chodzi o liczbę przewiezionych podróżnych i obecnie nic nie wskazuje, aby trend ten miał się szybko zatrzymać. W związku z tym uruchamiane są też nowe połączenia.

Niedawno szczegóły nowego rozkładu ogłosiło PKP Intercity, które realizuje połączenia dalekobieżne. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Teraz przyszedł czas na przewoźnika obsługującego kursy regionalne. Wiadomo już, że na Lubelszczyźnie zwiększy się liczba kursów obecnych składów, jak też pojawią się nowe połączenia.

Polregio uruchomi 5 par pociągów dziennie na trasie Zamość Wschód – Bełżec – Zamość Wschód, 1 parę pociągów na trasie między Lublinem a Kraśnikiem oraz niedzielne połączenie Zamościa z Hrebennem. Również w piątek będzie kursował pociąg z Zamościa do Hrebennego, jednak tylko w tym kierunku. Połączenia powrotnego nie ma w rozkładzie. Częściej niż obecnie, gdyż 4 a nie 3 razy dziennie, kursować ma skład na trasie Lublin – Szastarka – Lublin. To samo dotyczy połączenia Lublin– Zamość – Lublin, gdzie każdego dnia kursować ma 5 par pociągów a nie 4 jak obecnie. Dodatkowo trasa jednego z szynobusów relacji Lublin – Lubartów zostanie wydłużona do Łukowa.

9 komentarzy

 1. Pociąg Lublin- Parczew Kolejowa a nie Lubartów!

  • „Maks” dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd?
   Bawi cię to?
   W dotychczasowym rozkładzie do 9 grudnia pociąg o 16:54 jeździ tylko do Lubartowa.
   W nowym rozkładzie ten pociąg będzie odjeżdżał o 17:04 i ma wydłużoną trasę do Łukowa.
   I o tym jest mowa w artykule.

   • A gdzie w artykule o tym piszą że chodzi o ten pociąg?

    • Użyłeś określenia „w artykule” i słusznie to zrobiłeś.
     Artykuł nie jest przecież rozkładem jazdy.
     Napisali, że „trasa jednego z szynobusów relacji Lublin – Lubartów zostanie wydłużona do Łukowa”.
     Na jakiej podstawie ktoś uważa, że dotyczy to dotychczasowego pociągu do Parczewa a nie do Lubartowa?
     Ja podałem konkretny pociąg, który w nowym rozkładzie zamiast do Lubartowa będzie jeździł do Łukowa.
     A jaki pociąg miał na myśli „Maks”?
     Które dotychczasowe połączenie do Parczewa zostanie wydłużone do Łukowa???

    • (MrekA) – ponieważ jest to jedyne dotychczasowe połączenie tylko do Lubartowa, które w nowym rozkładzie będzie do Łukowa.
     (rozkład) to sprawdził i o tym napisał.
     A jakie połączenie do Parczewa miał na myśli (Maks)?
     Żadne z dotychczasowych nie zostało wydłużone do Łukowa.
     W artykule nie napisali, że chodzi o ten pociąg ale był to jedyny i o nim wspomniał (rozkład).
     A który pociąg do Parczewa (nie mający wydłużenia do Łukowa) miał na myśli (Maks)???

 2. Teraz tylko pilnować, aby Tusk nie zniszczył tego. Aby jakoś przetrwać ten kolejny niemiecki napad na Polskę. I nie przysypiać, nie przyzwyczajać się do tego. Głowa do góry. Zdrajcy już ujawniają swoje niecne plany wiatraki a teraz prąd tylko dla gospodarstw domowych a mniejsze firmy bulić aż zdechniecie. I wcale mi tych cwaniaków nie żal. Narzekaliście na Morawieckiego to wyjcie i asuwajcie jaja… po szkle.

 3. Mimo 5 par połączeń Zamość – Lublin nie ma dogodnych skomunikowań w Lublinie z pociągami dalekobieżnymi. Przykładem jest regio z Zamościa przyjeżdżający o 16:26 do Lublina i IC Morcinek do Gliwic i Wrocławia odjeżdżający 2 minuty wcześniej.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo