690 680 960

Po pijanemu spowodował wypadek. Nie żyje pasażer

Młody kierowca wsiadł po pijanemu za kierownicę i spowodował wypadek. Nie żyje pasażer, który siedział obok.

Do wypadku doszło w niedzielę nad ranem w miejscowości Ulchówek w powiecie tomaszowskim. Około godziny 6:30 jadący z dużą prędkością opel, na lokalnej drodze zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie uderzył w drzewo. W pojeździe jechały dwie osoby, 18-letni pasażer zginął na miejscu zaś 21-letni kierowca został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Doznał poważnych obrażeń wewnętrznych.

Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz policja. Droga gdzie doszło do zdarzenia była przez ponad trzy godziny całkowicie nieprzejezdna. Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia oraz przyczyny z jakich doszło do wypadku. Jak się okazało kierujący przyznał się, że pił alkohol, jednak ze względu na obrażenia nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Została więc pobrana od niego krew do badań. Jeżeli te potwierdzą jego słowa, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców przede wszystkim o rozsądek na drodze. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowym pozostaje nadal przekraczanie dozwolonej prędkości, której efektem jest często utrata panowania nad samochodem. Paradoksalnie do najbardziej tragicznych w skutkach zdarzeń dochodzi w czasie gdy ruch na drodze jest niewielki- wyjaśnia mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas