690 680 960

Dziupla z kradzionymi autami ujawniona pod Czemiernikami

Policjanci ujawnili na jednej z posesji kradzione samochody, w których przerobione zostały znaki identyfikacyjne. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy trudnili się tym procederem.

Wszystko zaczęło się od uzyskanej przez mundurowych informacji, iż na jednej z posesji w miejscowości Wygnanów w gminie Czemierniki może znajdować się skradziony w Niemczech samochód osobowy. Gdy policjanci z Wydziału Kryminalnego radzyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Chełmie dokonali przeszukania owej posesji, odnaleźli tam trzy auta. Po ich dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wszystkie z nich mają przerobione numery indentyfikacyjne. – Oryginalne elementy z numerem identyfikacyjnym pojazdu oraz tabliczki znamionowe umieszczone zostały w innym pojeździe tej samej marki i modelu. Dodatkowo jeden z samochodów, marki VW Touran, figurował jako utracony w 2011 roku na terenie Niemiec-tłumaczy mł. asp. Barbara Salczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się na terenie posesji, 28 i 55-latka, obaj podejrzani są o przerabianie numerów w ujawnionych pojazdach. Obaj stanęli przed obliczem prokuratora, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Jednak okazało się, że to nie koniec zarzutów, za jakie będą oni odpowiadać. Następnego dnia radzyńscy policjanci zabezpieczyli również ładowacz, który także posiadał zmienione numery identyfikacyjne. Jego wartość oszacowano na kwotę 60 tys. złotych. Maszyna ta, została skradziona na terenie Belgii.

Dodatkowo zatrzymany 55-latek usłyszał zarzut zakupu samochodu osobowego marki VW, wiedząc iż pochodzi on z kradzieży. Samochody zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a ich szacunkowa wartość wynosi ok. 85 tys. złotych. Za usuwanie, przerabianie lub podrabianie znaków identyfikacyjnych zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce