690 680 960

Po pijanemu pędził przez miasto, wiózł dwoje małych dzieci. Ma już kilka dożywotnich zakazów kierowania pojazdami

Notorycznie wsiada po pijanemu za kierownicę, nie przejmuje się również kolejnymi dożywotniki zakazami kierowania. Tym razem na przejażdżkę zabrał dwójkę dzieci. Oczywiście trzeźwy też nie był.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu w trakcie patrolowania ulic miasta zwrócili uwagę na poruszającego się z nadmierną prędkością nissana. Na ulicy Legionów zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów.

Mundurowi od razu po podejściu do kierowcy poczuli od niego charakterystyczną woń. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził dwójkę dzieci w wieku 4 i 8 lat.

Niebawem okazało się, że to nie wszystko. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, kiedy po pijanemu wsiadł za kierownicę. Co więcej, już po raz 7. został zatrzymany przez policję w takim stanie.

31-latek był już za to karany, posiada również kilka dożywotnich sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi oraz decyzję administracyjną starosty o dożywotnim cofnięciu uprawnień. Przedstawiono mu również zarzut umyślnego narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd nie zgodził się jednak z argumentami śledczych i wypuścił 31-latka na wolność. Tym razem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

42 komentarze

 1. Nie ma co ględzić w komentarzach. Sprawa jest prosta – sędzia jeden z drugim za łeb, dożywotni zakaz wykonywania zawodu. Inaczej nic się w tym łez padole nie zmieni.

  • Jasny Gwint !!!

   Szanowny Dociekliwy – jakie polskie sądy są i sędziowie też, najlepiej pokazuje program KASTA 18,20 TVP 1.
   Od początku jego emisji nie widziałem żeby sędzia za swoje sądowe przekręty był w jakikolwiek sposób pociągnięty do odpowiedzialności.
   Jedni przeszli bezkarnie w tzw. stan spoczynku, a inni dalej odstawiają sądowy cyrk dla plebsu.

 2. SĄD bałwany, SĄD!!! A nie SOND. Czego was w tych szkołach uczą? Tragedia jakie pokolenie rośnie.

 3. Zamość się bawi.

 4. Masz pieniądze to w więzieniu nie siedzisz jak złodziejka Warszawska.

 5. Tymi zakazami to sobie kibel wytapetował. Zabrac samochód na poczet kary i pozamiatane. Nikt mu nie pożyczy bo się bedzie bał mu dać. Co komornikow nie ma?.

 6. a czy narzędzie zbrodni zostało zabezpieczone czy dalej pinjanica sobie nim jeździ.

 7. Jasny Gwint !!!

  „… był już za to karany, posiada również kilka dożywotnich sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi oraz decyzję administracyjną starosty o dożywotnim cofnięciu uprawnień. Przedstawiono mu również zarzut umyślnego narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
  Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd nie zgodził się jednak z argumentami śledczych i wypuścił 31-latka na wolność.
  To ja się pytam kim ten s… syn jest i kim/czym jest Wysoki Sąd w RP ?

 8. Narzędzie przestępstwa czyli samochód powinno być zarekwirowane i zniszczone za każdym razem jak się złapie kogoś z zakazem.

  • Dlaczego od razu niszczyć? Lepiej sprzedać taki pojazd i kase przeznaczyć na coś pożytecznego. W dużej części mogliby tą kasę przeznaczać na pomoc ofiarom wypadków spowodowanych przez takich …szkoda słów

 9. a gdzie minister sprawiedliwości ? na narty pojechał ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel