690 680 960

Płonie sortownia odpadów. Dym widać z wielu kilometrów (zdjęcia)

Trwa akcja gaśnicza na terenie firmy zajmującej się sortownią odpadów. Z ogniem walczy kilkunastu strażaków. Sytuacja jest już opanowana.

Pożar na terenie firmy zajmującej się odbiorem i sortowaniem odpadów w miejscowości Korzeniów w gminie Ułęż w powiecie ryckim został zauważony w sobotę około godziny 10:50. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak nas poinformowano, palą się zgromadzone na placu odpady. Firma specjalizuje się w sortowaniu folii, makulatury i tworzyw sztucznych. Dym widoczny jest nawet z oddalonych o 10 km miejscowości.

Trwa akcja gaśnicza. Sytuacja jest już opanowana i ogień się nie rozprzestrzenia, jednak działania strażaków mogą potrwać kilka godzin.

(fot. nadesłane – Danuta – DZIĘKUJEMY!)

16 komentarzy

 1. Znowu się zaczyna

  • .. i posortowane… na te palne, którymi już ludzie oddychają w ramach nowego programu „powietrze mineralne+++”.
   i te niepalne, które się zamiecie i po kłopociku..
   BYło by to śmieszne jak by nie było tragiczne…

 2. Heeh a po co sortowac…. ciagle te smieci plona w kraju. Ktos sie tym powinien zajac…

 3. Lepiej spalić jak zutylizować w sposób w właściwy..!!

  • Firma zajmuje się surowcami wtornymi. Więc napewno taki sposób nie był by korzystny.. Najpierw proszę się zapoznać z działalnością firmy a później pisać komentarze

 4. Może i faktycznie się zapaliło samo, w takich miejscach jest spore ryzyko. Ale jak uczy doświadczenie ostatnich lat, mogło się jednak nie zapalić samo…

 5. To są jaja. Z zasady powinno być że PODPALONE. Akurat zawsze w weekend, wakacje , póżno w nocy , albo wcześnie rano. Przypadek NIE zasada, dłużej się popali bez ugaszenia. Jakie to dziwne że tylko smieci się palą , samozapłon szkło możliwe ALE nie w piątek w nocy jak ostatnio złomowisko, teraz wcześnie rano też słoneczko nie zapaliłoby jeszcze. Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością że to PODPALENIE. Nasze teoretyczne państwo jak zwykle nie radzi sobie z przestępcami -cwaniakami bo to przecież niekończący się raj dla tego elementu.

  • Polska w tym momencie to Państwo z tektury rządzone przez putina i merkelową. Chińczyki zrobią sobie tu port przeładunkowy i śmietnisko Europy a my Polacy będziemy zap*** ć za miskę ryżu jak zapowiedział na taśmach prawdy premier Maowiecki

 6. Znanym ta firme I nikt by tam celowo niczego nie podpalil Bo to DLA nich kasa I robi zbieraja odpady od rolnikow I okolicznych firm chyba ze ktos to zrobil obcy ale juz napewno nie sxefostwo czy pracownicy a z pozarem walczy osp ulez korzeniow sobieszyn zosin bazanow psp ryki 2zast posterunek deblin

 7. w normalnym kraju unijnym to by się nie pozbierali za takie praktyki no ale tam jest sprawny system sądowniczy…

  • System sądowniczy to ma guzik do tego. Najpierw trzeba złapać, udowodnić, skierować do sądu.
   A kto ma to zrobić?

 8. Pierun strzelił i folia sama się z utylizuje i po krzyku,…..

 9. Odszkodowanie dostaną, a plac wyczyszczony. W Polsce cały świat w ten sposób utylizuje.

 10. Sprawa wygląda tak że klienci z Ukrainy byli z wizytą i chcieli sprawdzić rodzaj i palnosc plastików PET. tylko ten co to robił zamiast zagasic próbkę rzucił ja na ziemię i odszedł. Tyle w temacie.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas