690 680 960

Plaga pijanych kierowców na drogach regionu. Tylko w czerwcu wpadło 658 nietrzeźwych kierujących

Pomimo apeli i próśb, pomimo zaostrzonych przepisów nadal policjanci zatrzymują na drogach regionu osoby, które postanowiły prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Tylko w czerwcu na drogach Lubelszczyzny zatrzymano 658 nietrzeźwych kierujących. Te statystyki rosną zwłaszcza w weekendy.

Wzmożone działania policjantów ruchu drogowego podczas weekendów polegają między innymi na wyeliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących. Każda osoba zatrzymana do kontroli drogowej musi liczyć się z tym, że może zostać przebadane na zawartość alkoholu lub innych środków odurzających.

Ta zasada tyczy się też rowerzystów motorowerzystów czy użytkowników hulajnóg. Nietrzeźwy rowerzysta czy motorowerzysta może powodować takie samo zagrożenia w ruchu jak nietrzeźwy kierowca samochodu.

Jeden dzień na drogach powiatu opolskiego, 4 nietrzeźwych kierujących

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie to wynik badania 46-latka z gminy Karczmiska, który podróżował motorowerem przez miejscowości Słotwiny w powiecie opolskim. Tor jazdy lekkomyślnego kierowcy wzbudził zainteresowanie patrolu prewencji jadącego na interwencję.

Ten sam patrol jeszcze tego samego popołudnia w miejscowości Zadole zatrzymał kierującego rowerem 29-latka z gminy Opole Lubelskie. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Prawo jazdy stracił 38-letni mieszkaniec gminy Urzędów, który będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu kierował samochodem marki Ford. Mężczyznę w Granicach zatrzymali policjanci opolskiej drogówki. Zainteresowanie mundurowych wzbudził tor jazdy kierującego fordem. Badanie alkomatem wykazało u 38-latka ponad promil alkoholu w organizmie.

Ten sam patrol w miejscowości Trzciniec zatrzymał jeszcze nietrzeźwego rowerzystę. 55-latek z gminy Chodel miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez sąd.

(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. nieKrytyKrytyk

  ale jak to przecież, nowe mandaty zmniejszyły liczbę mandatów XD
  to co panowie psowie, znowu mandaty w górę, żeby żyło wam sie lepiej.

  • Oczywiście że powinny iść w górę. Kto umie jeździć i nie ma zamiaru nikogo zabijać na drodze (jak ci pijani), ten nie ma się czego bać.

 2. „Pomimo apeli i próśb, pomimo zaostrzonych przepisów nadal policjanci zatrzymują na drogach regionu osoby, które postanowiły prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości”

  Kto by się spodziewał? XD

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej