Płacz i rozpacz na lubelskich Bronowicach. Wycięto jedyne skupisko drzew na osiedlu, będą stawiać bloki

Bez żadnych wcześniejszych informacji, z samego rana pojawiła się ekipa z piłami i w godzinę zlikwidowała jedyny na Bronowicach zadrzewiony skwer. Mieszkańcy są zbulwersowani oraz załamani, że w kilka chwil stracili to, co przez kilkadziesiąt lat pielęgnowali.

56 komentarzy

 1. nie bardzo dzisiaj czaję ale czy przypadkiem mieszkańcy nie walczyli o wbudowanie w tym miejscu komisariatu ? wtedy by obyło się bez wycinki ? pokoje III czy VI KP były by ulokowane na pniach ? uda się odnaleźć materiały z wcześniejszych lat jakie były plany?

  • Ale misiu, ktoś miał działkę na zadu… z planem zagospodarowania pod szkołę i nic nie mógł na niej wybudować, więc zamienił na park w pobliżu centrum miasta. Wiem, w tym mieście zdarzają się podwójne plany zagospodarowania, wywłaszczenia ziemi pod inwestycje celu publicznego (czytaj dojazdu do ikei)… Prywatny folwark zuka.

 2. Niech Lublin dalej rujnuje to co w nim jeszcze zostało ładnego, wycina drzewa, likwiduje tory, kina , miejsca z historią a stawia kolejne po [] komu potrzeben galerie i bloki. Nic tylko wyjeżdżać stąd jak najdalej. Z resztą tak też jest w statystykach. Więcej osób stąd wybywa niż przybywa. Gratulacje władzom

 3. W ogóle jak coś takiego można zrobić za plecami mieszkańców? Potraktowali ich jak śmieci

 4. Wczesniej tor teraz skwer jeszcze ta banda ma trochę do sprzedania niech mi ktoś mądry powie kto na to PO i PSL głosował by rządziło tym miastem jak własna obora.

 5. Głosujemy na Żuka brawo zajefajny typo!

 6. U odważnie. Mozesz sie tym narazić na przezwiska od rdzennych Lubelaków.

 7. developer zapłaci kolegium?

 8. Trzeba odwdzięczyć się państwu „ćwierćinteligentom” z ratusza i wspaniałemu Prezydentowi miasta przy najbliższych wyborach!!!.

 9. Do sądu zaskarżyć cały ten burdel ,z tego co pamietam to w prawie unijnym obejmującym takie skupiska jak blokowiska nie można robić nic co pogarsza standart życia mieszkańców a likwidacja terenów zielonych i wciskanie zamiast nich kolejnych kloców betonu jest takim działaniem .Najlepiej znaleźć jakiegos papuge oblatanego w tych przepisach a może uda się to jeszcze zablokować .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja