Płacz i rozpacz na lubelskich Bronowicach. Wycięto jedyne skupisko drzew na osiedlu, będą stawiać bloki

Bez żadnych wcześniejszych informacji, z samego rana pojawiła się ekipa z piłami i w godzinę zlikwidowała jedyny na Bronowicach zadrzewiony skwer. Mieszkańcy są zbulwersowani oraz załamani, że w kilka chwil stracili to, co przez kilkadziesiąt lat pielęgnowali.

56 komentarzy

 1. W Lublinie od kilku lat wycina się coraz większe ilości drzew, w niejasnych okolicznościach, już nawet w Starym Gaju drzewa znikają. Lublin z pięknego zielonego niegdyś miasta staje się powoli betonowo-szklaną pustynią. Na Unickiej drzewa wycięto w jeden dzień bez żadnego celu, między Lubartowską a Świętoduską również w przeciągu jednego dnia usunięto wszystkie drzewa i krzewy w związku z budową Alchemii. I co – drzew nie ma, Alchemii też jakoś nie widać. W miejscu dawnej Tektury przy Wieniawskiej wycięto kilkadziesiąt starych drzew tylko dlatego, że ratusz zapragnął tam mieć nową siedzibę. Nie wiem co będzie z drzewami na dawnej jednostce wojskowej przy Krasnickiej rośnie tam wiele starych drzew a jakiś czas temu pojawiły się informacje, że powstanie tam kolejne osiedle. Więc myslę, że to tylko kwestia czasu i drzewa zostaną wycięte. W Parku Ludowym wyrąbano kilkaset drzew z powodu budowy drogi dojazdowej do stadionu mimo, że drogę można było przesunąć bez konieczności usuwania drzew. Teraz podobny los spotkał skwer przy Krańcowej. Na osiedlu Poręba w środku osiedla jest zielony skwer z boiskami i dużą ilością drzew. Rada miasta zarządziła, że teren ten zostanie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Niestety żaden zielony skwer w Lublinie nie jest bezpieczny patrząc na to jak do sprawy podchodzą miejscy włodarze.

 2. W Parku Ludowym wycięli 340 drzew w okresie lęgowym ptaków, więc już mnie chyba nic nie zdziwi.

 3. Lublin jako miasto podobał mi się ze względu na ilość zieleni. Teraz coraz mniej mi się podoba, robi się betonowa pustynia.

 4. bond, james bond

  Ale tłumaczenie j******h urzednikow: zamiana działek, żeby postawić szkołę. Budować szkołę w dobie zamykania setek innych??!!?? C**j, d**a i kamieni kupa…

 5. ktoś powinien za to beknąć

 6. Jasne na Czechowie za Rogera 8 pomiędzy blokiem a szkola podstawowa 43 tez powycinali drzewa. Na stówę tez będzie blok i to nie jeden. Do niedawna ten stadion w dole byl do sprzedania i tez Malo kto tym.wie!

 7. A teraz życzę developerowi który ma tam budować żeby zbanktutowal za ten bandytyzm który spowodował. Z resztą jest to wielce prawdopodobne bo większość z nich to dziady, na skraju bankructwa i leżą na pysku. Wiem, znam branże

 8. dołączcie się do protestujących w sprawie toru;) ale i tak mają was gdzieś

 9. A trzeba było pogonić w diabły roboli od wycinki! Wtedy „developer” i miasto wiedzieliby, że mieszkańcy nie są tylko jakimiś pozycjami w bazie danych.

 10. przynajmniej będzie teraz mniej pijaków i psich gówien ! nie było gdzie nogi postawić, wszędzie nasrane.
  Przecież wszyscy wiedzą co się tam działo,,, a z drugiej strony to jest nieuniknione że w mieście powstają nowe nieruchomości i miejsca takie jak te zostają zabudowane.
  Miasto się rozrasta i dobrze

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą