Piraci drogowi miejcie się na baczności. W ryckiej drogówce pojawiło się BMW (zdjęcia)

Policjanci z Ryk od piątku ścigają piratów drogowych nowym nieoznakowanym radiowozem. Niektórzy kierowcy mieli już możliwość przyjrzenia się z bliska BMW 3GT.

Od minionego piątku na drogach powiatu ryckiego można zobaczyć nieoznakowany radiowóz marki BMW 3GT. Auto posiada silnik o mocy 250 KM.

Czarne BMW ma zamontowany prędkościomierz kontrolny typu videorapid 2A.

– Podróżującym S17 poddajemy do rozważenia kwestię wyprzedzania tego auta – żartują mundurowi.

W minioną sobotę opublikowaliśmy materiał wideo, na którym widać ryckie BMW w akcji. Kierowca audi, wyprzedzając pojazdy na skrzyżowaniu, nie zauważył, że jednym z nich jest opisywane właśnie policyjne BMW.

(fot. Policja)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. To ustrojstwo mierzy prędkość radiowozu a nie samochodu mierzonego i jest dużo sposobów by tę prędkość podkręcić o kilka lub kilkanaście kilometrów. Gdyby sądy rozpatrywały takie sporne sprawy w miesiąc to już dawno musieliby kupić prawdziwe radary takie jak ma ITD i wtedy nie byłoby problemu. A po kilku miesiącach czy nawet latach to woda po kisielu jak zabiorą lejce na 3 m-ce. Zresztą te urządzenia mają tolerancję pomiaru a policjanci po przekroczeniu o 1 km nie mają żadnych wątpliwości. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o piniądze czyli pakowanie socjalu w elektorat kosztem wszystkich.

 2. 250 KM ot fenomen , kupcie chłopakom porządne autka , w latach dziewięćdziesiątych to może by robiło wrażenie , ale dziś wstyd o tym wspominać , no tak stare niemieckie gruchoty tym można łapać , 1,9 TDI na każdej wsi , juz lepiej rządowe siódemki odkupcie v 12, 324 KM E 38 , I motory też im lepsze kupcie ,

 3. Masz rację, reszt to barany bez szkoły 🙂

  • Po co więcej? Przyspieszenie to i tak ma odpowiednie, a i tak jak kogoś będą gonić to prędzej mózgi będą rozbite na drzewie nim ich dogonią. Kia Ceed to dopiero było łajno.

 4. Mogą tylko powąchać wyziewy z rury mojego lamborgini.

 5. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Piraci drogowi będą się mieli na baczności, jeśli za swoje ekscesy będą ich spotykać dotkliwe kary, z aresztem włącznie. Problemem nie jest to, że policjanci nie mogą ich dogonić, tylko to, że jak już ich dogonią, to nie za wiele mogą im zrobić. A jak skierują sprawę do sądu, to sędzia pogrozi im paluszkiem i „do zobaczenia na trasie”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL