690 680 960

Piorun uderzył w budynek Urzędu Miasta. Uszkodzone zostały niektóre urządzenia (zdjęcia)

Podczas poniedziałkowej burzy, która przechodziła nad regionem, jeden z piorunów uderzył w budynek Urzędu Miasta w Dęblinie. Trwa szacowanie strat.

Podczas porannej burzy, która pojawiła się nad Dęblinem, jeden z piorunów uderzył w maszt zarządzania kryzysowego, znajdujący się na dachu budynku Urzędu Miasta.

Jak przekazała burmistrz miasta, Beata Siedlecka, zdiagnozowano uszkodzenia m.in. komputerów, drukarki i części telefonów. Trwa usuwanie awarii i szacowanie strat. Jak przekazała burmistrz portalowi deblinnews.pl, nie doszło do utraty danych osobowych.

Burza spowodowała, że praca magistratu była nieco utrudniona. Usuwanie awarii jakiś czas potrwa, uszkodzony został m.in. sam maszt, w który uderzył piorun. Jutro będzie więcej wiadomo, po pracach informatyków, którzy sprawdzają, co dokładnie uległo awarii.

(fot. deblinnews.pl)

9 komentarzy

 1. maszt robił za odgromówkę

  • no i co w tym dziwnego? Maszty są częścią instalacji odgromowej tak jak i blacha dachówkowa. Należy je jedynie uziemić .

 2. Ktoś się chyba nie przyłożył do zabezpieczenia tak ważnej infrastruktury.

 3. A gdzie instalacja odgromowa budynku w takich przypadkach..?

 4. A gdzie instalacja odgromowa budynku w takich przypadkach..?

 5. PiS rządzi i Bóg grzmi i rzuca pioruny żeby się opamiętali

 6. Piorunochron niby jest na gzymsie ale ten i tak przywalił najwyżej czyli w maszt

  • Cimcirymci, eciu peciu... ciup !!!

   Z tego co na fotce widzę gołymi okularami, to nie w maszt piorin przyj…bał tylko w antenę. Maszt jest sporo niżej, ślepoku

 7. Piorun uderzył w budynek Urzędu Miasta – widocznie Bóg wziął ich na cel. Nie udało się zbiorowo, to teraz będzie polował na nich indywidualnie.
  Ciekawe od kogo zacznie 😆

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas