Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik „Z nauką za pan brat” na zakończenie wakacji. Sporo atrakcji dla młodych i nieco starszych

W niedzielę, 3 września, na błoniach Politechniki Lubelskiej odbędzie się piknik rodzinny „Z Nauką Za Pan Brat”. Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 19:00, organizuje Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód.

W ostatni wakacyjny weekend w Lublinie na błoniach Politechniki Lubelskiej zorganizowany zostanie piknik „Z nauką za pan brat”. Tematami przewodnimi wydarzenia są: nauka, rozwój i innowacja, a w programie znalazły się m.in. kolorowy jarmark kreatywności i eksperymentów oraz interaktywne warsztaty naukowe. Celem jest natomiast popularyzowanie nauki wśród młodych ludzi.

Uczestnicy będą mieli okazję odbyć niezapomnianą podróż po fascynującym świecie nauki, technologii i rozrywki. Co ważne, wydarzenie skierowane jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, gdyż sporo atrakcji znajdą dla siebie również dorośli.

Każdy chętny będzie mógł w praktyce poznać możliwości „Laboratoriów Przyszłości” oraz odwiedzić Mobilne Laboratorium Centrum Nauki Kopernik: Naukobus i Planetobus. Piknik umożliwi także wizytę w Planetarium oraz sprawdzenie możliwości wirtualnych okularów. Wśród atrakcji są też walki robotów sumo startujących w kategorii MegaSumo, czyli Masakrator i Javelin, które z powiedzeniem biorą udział w międzynarodowych zawodach robotycznych, a zostały stworzone przez polskich studentów.

Znajdzie się też coś dla pasjonatów historii, którzy będą mieli okazję przekonać się, że nowoczesna technologia daje wyjątkowe możliwości przeniesienia się w odległe czasy i poznania nie tylko historycznych faktów. Wszyscy którzy odwiedzą rodzinny piknik będą mogli obejrzeć film „Kartka z Powstania”, który dzięki technologii VR przeniesie widzów w czasie i pozwoli poczuć emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944 r.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Piknik „Z nauką za pan brat” na zakończenie wakacji. Sporo atrakcji dla młodych i nieco starszych

6 komentarzy

  1. Gdzie była policja podczas dewastacji samochodu?

  2. mały, ale wystarczająco potężny

    Narzekacie na ministra, ale jakoś nie pamiętam, żeby pla tformerscy ministrowie robili takie pikniki. A ta radna, co chce uznać ministra za persona non grata, co ona zrobiła? Jaki wkład ma w rozwój nauki?

  3. Napis du p a na zdjęciu przy dzieciach jest bardzo naukowy? Nie mozna napisac tego slowa bo cenzura, ale zdjecie z napisem to jiz moze byc!

Dodaj komentarz