Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany traktorzysta bez uprawnień, a ciągnik niezarejestrowany. „Złożyłem go z części zakupionych na złomie”

Wczoraj w ręce radzyńskich policjantów wpadł nietrzeźwy mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym. 47-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, zaś pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ubezpieczenia i nie był zarejestrowany.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Bezwola Stara Wieś w powiecie radzyńskim policjanci, po wcześniejszym zgłoszeniu, zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Zgłaszający informował mundurowych, że mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu może być nietrzeźwy.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 47-letni mieszkaniec gminy Wohyń, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Ciągnik rolniczy okazał się nie dopuszczony do ruchu, nie zarejestrowany, a także nie posiadał ubezpieczenia OC. Traktorzysta tłumaczył mundurowym, że ciągnik składał samodzielnie z części zakupionych na złomie.

Wkrótce 47-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Dodatkową konsekwencją jest fakt, że 47-latek będzie musiał zapłacić, co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Odpowie także za popełnione wykroczenia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

9 komentarzy

  1. Za brak OC na ciągnik jest kara 930zł a nie 5000zł

  2. To już kolejny mieszkaniec gminy Wohyń złapany po dużym drinku. Czyżby tam to norma?
    A takim składakiem wolno jeździć ale poza drogami publicznymi.

  3. Ale teraz namnożyło się kapusi,pijany kierowca bezpieczniej jeździ od nie jednego trzeźwego wystarczy sprawdzić statystyki ilu pijanych spowodowało wypadki a ilu trzeźwych.

  4. Zdolny facet , złożył traktor ze złomu i na dodatek jeździ, współcześni inżynierowie uczyć się od tego gościa

  5. No i to pewnie po pijaku i w wolnych chwilach w weekend taki nasz pomysłowy dobromir

Z kraju