Kolejna sieć handlowa otwiera swoje sklepy w niedziele. „To odpowiedź na potrzeby klientów”

Sieć sklepów Kaufland zapowiedziała, że wszystkie jej sklepy będą otwarte w każdą niedzielę. Związane jest to z tym, iż markety stały się placówkami pocztowymi.

Pomimo zakaz handlu, jaki obowiązuje w niedziele, markety Kaufland będą otwarte dla klientów. Sieć oznajmiła właśnie, że wszystkie sklepy, niezależnie od ich wielkości, zostały przekształcone w placówki pocztowe. Tym samym będzie można w nich wysyłać i dobierać przesyłki, przy okazji dokonywać też zakupów.

Kaufland przymierzał się do wprowadzenia tej usługi od marca, kiedy to w niektórych placówkach rozpoczął jej testowanie. Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci, w tym czasie klienci nadali lub odebrali przy okazji zakupów ponad 71 tys. paczek. Kolejną sprawą jest fakt, iż w dobie pandemii wzrosła popularność zakupów online, tak więc potrzebne są dodatkowe miejsca, gdzie można będzie odbierać przesyłki.

Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska nie ukrywa, że jednym z powodów podjęcia decyzji o otwarciu sklepów w niedziele, są też działania innych sieci. Jak tłumaczy, na rynku handlowym można zaobserwować tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Dlatego też sieć postanowiła nie zamykać się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom klientów.

– Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych – dodaje Marcin Łojewski.

Zgodnie z przepisami zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje w placówkach pocztowych. Oznacza to, że jeśli sklep ogólnospożywczy ma status placówki pocztowej, to może zgodnie z prawem prowadzić działalność handlową także w niedziele i święta. Jako pierwsza na ten krok zdecydowała się Żabka. Było to trzy lata temu. Od tamtej pory na podobny krok zdecydowały się m.in. sklepy: Stokrotka Express, Prim Market, Abc, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Sklep Polski, Topaz, Intermarche a nawet niektóre Biedronki.

(fot. lublin112)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Ja takiego cwaniactwa tolerować nie będę . Powiadamiam kogo trzeba , powiadomiłem też Radio z Torunia i Kurię . Blokadę trzeba robić , nikt tam nie wejdzie.

  • Blokada to za mało. Konieczny będzie Szturm Modlitewny. Ale im pokażemy!

   • To pójdź jeden z drugim jełopie popracować w niedzielę, zmień stronę barykady to zobaczysz jak smakuje praca w niedzielę… Tak prosto psioczyć na zakazy handlu bo jakże to, w niedzielę zbraknie mi soli, czy browara albo wódy żeby zalać swój plebejski pysk, a tu sklep zamknięty? Przecież ja mam prawa, mi się należy! Rzygać mi się chce na to bydło które obecnie zamieszkuje Polskę, to już nawet na zachodzie mimo że ogłupione społeczeństwo to niedziela jest nietykalna i wszystko pozamykane. Odpoczynek rzecz święta, bydło nie zrozumie.

    • qw, ale się uruchomiłeś. Nie psiocz na ludzi, ja pracuję w soboty i niedzielę bardzo często i to na 3 zmiany, dzień tygodnia jak każdy inny. Nie jest tak, że ktoś jest niewolnikiem i pracuje non stop, za to zwykle ma wolne na tygodniu w inne dni i mi to odpowiada, a przynajmniej w niczym nie przeszkadza na taką pracę się zgodziłem.
     Ci którym to nie pasuje nie muszą przecież tam pracować, niech zmienia pracę na taką która będzie im odpowiadać, czy ci pracownicy tam wyroki odsiadują, są przetrzymywani siłą.
     Więc zastanów się qw zanim coś napiszesz.

   • do tego lekkie opancerzone konfesjonały mobilne, kropidła bojowe i deus vult!

  • Panie Waldku,pan się nie boi…

 2. Trzeba się było uczyć i zostać sędzią, urzędnikiem, nauczycielem to byście mieli niedziele wolne, chociaż i część oświaty (szkoły dla dorosłych, studia zaoczne, podyplomowe, kursy językowe) w niedzielę normalnie pracuje.

  • Trzeba było nie frajerzyć i utrzymać poprzedni system, gdzie każdy od 14tej w sobotę miał spokój.

 3. No i dobrze. Gastronomia w niedzielę normalnie pracuje. Czemu kucharz, kelner z takim samym wykształceniem jak kasjer w sklepie może pracować, a sprzedawca nie? Co kucharze, kelnerzy nie maja rodzin? Albo pozamykac wszystko poza stacjami benzynowym i służbami ratunkowymi (zgodzę się, że są jakieś granice absurdu i pogotowie, policja, straż pożarna, szpital muszą w niedzielę normalnie pracować) albo i dopuścić handel do normalnej pracy.

  • Nikt nikomu nie każe pracować w gastronomii. Przeszkadza ci praca w niedzielę, to zmień branżę.

 4. Kaufland jest siecią niemiecką. Czy w Niemczech, Francji i podobnych krajach Europy Zachodniej można handlować w hipermarketach w niedziele? (Odp.: nie.)

  • różnie to bywa w europie

   „czytelnik”
   Europa Zachodnia nie będzie nam narzucała swojego stylu bycia i życia.
   Jak chcą u siebie zamykać sklepy to niech zamykają.
   A jak tobie się nie podoba to jedź sobie do tej Europy Zachodniej.
   Tu jest Polska!
   Czyż nie w takim tonie słuchamy wypowiedzi polityków będących u władzy?
   Nie w takim tonie przedstawiana jest Europa Zachodnia z ambon kościelnych?
   No to powinieneś się cieszyć, że u nas jest inaczej 🙂
   Coraz więcej młodzieży rezygnuje z lekcji religii to minister wprowadzi ten przedmiot jako obowiązkowy.
   I nauczą młode społeczeństwo, że w niedzielę nie można robić zakupów bo to grzech.
   Ale już do kina czy kawiarni… nie ma problemu – ale po mszy.
   Czyli zrobimy wszystko aby zwyczajów Europy Zachodniej nie wprowadzać do naszego kraju 🙂

   A tak na poważnie to różnie wygląda handel w niedzielę w innych krajach.
   Część powoli łagodzi wcześniejsze zakazy.
   A my na tle tych krajów mamy najbardziej restrykcyjne zakazy w tym temacie.
   No ale przy tak silnie rozwijającej się gospodarce stać nas na to 🙂

 5. Ciekawe czy pracownicy są zadowoleni i czy z racji dodatkowych obowiązków (wynikających z obsługi petentów pocztowych) dostali podwyżki.
  Jeszcze brakuje żeby wszystkie sklepy były całodobowe bo a nuż przyjdzie klient w potrzebie kupienia bułki czy sznurówki albo innej pier doły.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie