Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany rowerzysta dostał „na otrzeźwienie” wysoki mandat

Kolejny nietrzeźwy cyklista doświadczył nowego taryfikatora mandatów. 39-latek za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości otrzymał 2,5 tys. złotych mandatu.

Wczoraj w miejscowości Dworzyska w powiecie krasnostawskim policjanci zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy.

Badanie alkomatem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia nałożyli na 39-latka mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Warto więc włączyć myślenie zanim po alkoholu wsiądziemy na rower.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Teraz większość woli karę zastępczą w AŚ,a to nie jest ZK,tak,że się opłaca nie płacić MK.które zamienione zostanie tylko do 30 dni.I full wypas przy tym.

 2. Roverowy Oszołom

  I tradycyjnie, pijany rowerzysta! Jak mnie to nie dziwi, ale policja powinna jeszcze bardziej zwracać uwagę na zawalidrogi na dwóch kółkach, bo czują się bezkarnie ! Ile to już widziałem przypadków łamania przepisów, jeżdżenia pod prąd, na czerwonym świetle i nikt im nie zwróci uwagi! Rowerzyści tak samo jak kierowcy samochodów powinni posiadać jakąś wiedzę, czyli powinni zdać egzamin na prawo jazdy a także zarejestrować rower i go ubezpieczyć!

 3. Jak łatwo się domyślić ,większość pijusow czy to na rowerach czy za kierownicą aut ,jest niewypłacalna i mandaty nie są przez nich płacone . Dokładnie tak samo jak nałożone przez sąd śmieszne” zakazy ” prowadzenia pojazdów .Tak więc nie ma się co podniecać info że zostali ukarani wysokim mandatem …..

  • Dlatego dobrym pomysłem, jest choćby przepadek pojazdu. Grzywny nie zapłaci, ale nie będzie miał czym jechać.

 4. Wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę – 5 wpisów pod artykułem.
  Menel na rowerze – 10 w godzinę.

 5. Czy można nietrzeźwego ukarać mandatem?, pytam bo pamiętam kiedyś (jakieś 8 lat temu) nie karali nietrzeźwych mandatami w chwili wykroczenia, bo niby mieli ograniczoną świadomość. Jak to jest obecnie, będę wdzięczny.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo