Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany rowerzysta czołowo zderzył się z autobusem. Trafił do szpitala

Do szpitala w Lublinie trafił wczoraj mieszkaniec Trawnik, który jadąc po pijanemu i nieoświetlonym rowerem, czołowo zderzył się z autobusem. Pierwsze badanie wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadek miał miejsce w piątek około godziny 21.30 w miejscowości Oleśniki w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu rowerzysty przez autobus. Jak wstepnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, kierujący rowerem 26-letni mieszkaniec Trawnik jechał pod prąd.

– Poruszając się pasem przeznaczonym dla przeciwnego kierunku jazdy zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem marki Mercedes – wyjaśnia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Co więcej, jednoślad, którym mężczyzna się poruszał, nie posiadał jakiegokolwiek oświetlenia a co więcej, elementów odblaskowych.

Poszkodowany został z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lublinie. Pierwsze, wstępne badanie wykonane jeszcze na miejscu zdarzenia wykazało u niego 1,8 promila alkoholu. Kolejne, już w szpitalu, ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od 26-latka pobrana została także krew do badań.

Nikomu z podróżujących autobusem osób nic się nie stało.

Pijany rowerzysta czołowo zderzył się z autobusem. Trafił do szpitala
Pijany rowerzysta czołowo zderzył się z autobusem. Trafił do szpitala

(fot. policja)
2016-04-02 12:05:18

9 komentarzy

  1. Przedstawiciel największego elektoratu wyborczego tego kraju znuw przyniesie straty służbie zdrowia w końcu w komunistycznym kraju zrzuci się kilku obywateli pracujących i kilku emerytów na leczenie ochlajmordy. A on sam poniesie konsekwencje 300 zł za spowodowanie wypadku oraz polski wymiar sprawiedliwości wymierzyć karę nie robiąca menelow zbytniej krzywdy. Szkoda tylko kierowcy autobusu który będzie musiał poświęcać swój czas na wluczeniu się po sądach.

  2. Wczoraj zderzył sie z psem i zginał na miejscu, a pijany czołowo z autobusem żyje

  3. Wiosna idzie, będą… wyścigi po nagrodę Darwina.

  4. Wiklinowy nocnik

    niech tuman placi za naprawe autokaru

  5. Pijany przezyl.a trzezwy zmarl (rowerzysci)

  6. strach pomyśleć co by się stało jakby był trzeźwy.