Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany przyjechał audi do komendy w Lublinie złożyć zawiadomienie

Policjanci z Lublina zatrzymali 21-letniego kierującego audi, który przyjechał na komendę, złożyć zawiadomienie o uszkodzeniu auta. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało ponad pół promila.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji zgłosił się 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna chciał złożyć zawiadomienie o uszkodzeniu przez inne auto pojazdu, którym przyjechał na komendę.

– Już podczas wstępnej rozmowy, pracownik biura przepustek zauważył, że mężczyzna może być pijany. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Dlatego od razu o interwencję poproszeni zostali policjanci. Jak się okazało, podczas badania alkomatem miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Wobec tego jego wizyta na komendzie nieco się przedłużyła. 21-latek nie złożył tego dnia zawiadomienia o stłuczce. Otrzymał wezwanie na przedstawienie zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przepadek auta.

22 komentarze

 1. Może inwalida jadący chodnikiem zaczepił o auto parkujące na chodniku, które pozostawiało 40cm wolego miejsca.
  Kiedy obowiązkowe OC dla kierujących wózkami inwalidzkimi?

 2. 21-latek w aŁdi. Zapewne aŁdi starsze od kierującego.

  • pirat z bystrzycy

   i kwota mandatu przekracza wartość pojazdu

   • Mandat to się dostaje za jazdę rowerem po chodniku, albo za nie zatrzymanie się na zielonej strzałce.
    Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości idzie się siedzieć i płaci karę grzywny.

    • Nie idzie się siedzieć, ani nie płaci się grzywny. Dostaje się pismo, które zakazuje prowadzenia pojazdów. Tak skuteczne, jak kodeks karny zakazujący jazdy po pijaku…

  • Podobno jechał polnymi drogami bo hamulców nie ma w audi i bardzo uważał.

   • Jego szwagier też jeździ pijany. W dodatku bez OC i z niesprawnym hamulcem w rowerze i nic mu za to policja nie robi. Poza wystawianiem mandatów. A tu od razu sprawę Pana Kierowcy do sądu kierują.

 3. Nieco ponad pół promila. Bardzo prawdopodobne, że on nigdy nie kierował tym aŁdi w stanie wyższej trzeźwości (przy mniejszym stężeniu alkoholu).

 4. Jak to mawiał fsb, wystarczyło podjechać bocznymi drogami nawet bez hamulców, a resztę drogi dość piechotą.
  Wszystko z rozumem.

 5. I taki później głosuje na Ryżego

 6. Jakie uszkodzenia w aucie? Bo jeżeli to zbita tylna szyba, to jest prawdopodobne, że to sprawka przewożonego na tylnej kanapie cielaka. tylko, że Menel Kierujący tego nie pamięta.

 7. Myślę że jestem mistrzem komentarzy.

 8. Policji pod nosem parkują auta w zatoczce przy północnej i nikomu nie przeszkadza. Policja się ogrodzila szlabanem i już ich nie obchodzi, co się tam dzieje.

 9. pół promila to jeszcze nie pijany.
  w wielu krajach dopuszczalne

  • „podczas badania alkomatem miał w organizmie ponad pół promila alkoholu” czyli 0,51 czy 0,99 promila sami nie widzieli ile jest na wyświetlaczu alkomatu???

 10. Powiem krótko gupi. Niezależnie czy ktoś mu uszkodził auto czy nie. Będąc po alkoholu nie jedzie się na komisariat. Ciekawe kto taki „mundry”. Zapewne jakiś student lubelskiej „uczelni”, a autko kupione za pieniądze tatusia…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport