Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

W dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”

Już wkrótce w dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”. Miasto szuka wykonawcy na zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Długiej.

– Sukcesywnie realizujemy pomysły mieszkanek i mieszkańców wybrane w ramach Zielonego Budżetu. Nowy zielony zakątek, który powstanie będzie stanowił nie tylko miejsce odpoczynku, ale też wyróżniał się indywidualnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie i był zgodny z aktualnymi trendami w projektowaniu zieleni. Opracowana koncepcja skweru zawiera podstawowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak mała architektura, urządzenia zabawowe, alejki, rabaty oraz roślinność niską i drzewa. W finalnym projekcie uwzględniono też uwagi zgłoszone przez mieszkanki i mieszkańców podczas konsultacji społecznych – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Ogłoszone zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych na budowę skweru przy ul. Długiej 33a. W ramach prac zostanie wykonany ciąg pieszy i ustawione elementy małej architektury: ławki, kosze na odpady i na psie odchody, a także donice. Nie zabraknie również elementów do zabawy. Najmłodsi skorzystają z hamaka, huśtawki typu „bocianie gniazdo” oraz drabinek.

Całość uzupełnią nasadzenia z krzewów liściastych i iglastych (pęcherznica kalinolistna, lilak drobnolistny, irga pozioma oraz sosna górska) oraz drzewa (platan klonolistny, grusza drobnoowocowa, jarząb szwedzki). Pojawią się również byliny i trawy ozdobne (poziomka, truskawka, śmiałek darniowy). „Skwer marzeń” stanie się punktem integracji, zabaw dzieci oraz spotkań mieszkanek i mieszkańców najstarszej oraz najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Już teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci oraz organizowane są wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lipca, a na realizację prac wykonawca będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizacją projektu z Zielonego Budżetu – „Miejsce dla Ciebie”.

W dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”

fot. UM Lublin

W dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”

fot. UM Lublin

(Źródło: UM Lublin)

8 komentarzy

 1. Dobrodziej frasobliwy

  Chwała ci panie Miasto za to. le jakby tak pan Miasto przypomniał sobie o działce nr 24 przy ul. Dąbrowskiej i „coś” tam zrobić, zamiast tego dzikiego wysypiska śmieci. Które należy do pani Gminy Miasta Inspiracji.
  Daj Boże, daj Boże…

  • Wieśniak napływowy

   Ulica Dąbrowska w „regionie” slamsowa słynie też z „pabu” tuż przy ścieku (dla przyjaciół) Czerniejówką zwanym.
   Jest tam krąg z klapą studzienki kanalizacyjnej, dookoła niemiłosiernie obszczany, i obsrany. Na nim to zasiadają małolaccy piwosze i nie czując smrodu delektują się piwskiem. Fuj !!!

  • a te śmieci to może radni wyrzucają? a może jednak mieszkańcy? jak wolą mieć oborę wokół siebie , kto im zabroni

 2. Panie Prezydencie ważniejsza jest naprawa nawierzchni dróg w mieście niż skwery marzeń, liczę że zajmie się Pan tym. Krzysztof ufam Tobie.

 3. Nazwisko Pani Dyrektor idealnie pasuje do piastowanego stanowiska

  • Zaiste. „Co jest piękniejszego niż rdest? No chyba tylko bylina rdestu, bo rzadziej występuje.”

 4. A kto ma takie ###owe marzenia?

 5. „Mój” skwerek. Wychowałem się na nim w pierwszych latach swojego życia, 1951-64. Trochę dawno.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport