690 680 960

Pijany potrącił trzy osoby volkswagenem, groził świadkowi wypadku. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie (zdjęcia)

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 44-letni mieszkaniec Zamościa, który w stanie nietrzeźwości wjechał w grupę osób. Trzy z nich trafiły do szpitala. W momencie wypadku mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Mokre pod Zamościem. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu grupy pieszych. Na miejscu ratownicy zastali rozbity pojazd marki Volkswagen oraz poszkodowane trzy młode osoby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-latek kierując volkswagenem na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w stojącą na pasie zieleni za chodnikiem grupę osób. W wyniku zdarzenia trzy osoby w wieku 22 lat trafiły do szpitala, jedna z nich doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Jak się okazało, kierujący pojazdem mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. 44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wywierania bezprawnego wpływu na świadka wypadku grożąc mu w przypadku wezwania Policji. Na wniosek nadzorującego sprawę prokuratora i policjantów podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Spowodowanie wypadku drogowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Kodeks karny przewiduje zaostrzenie kary wobec nietrzeźwego sprawcy wypadku. Sąd orzeka wówczas karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Natomiast używanie groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Zamość)

14 komentarzy

 1. Łysy gangster

 2. Zwykły ” lump” będzie na odwyku 3- miechy , później dostanie , grzywnę i zawiasy i dalej będzie jeździł bez papierów.

 3. Patrząc na to, jak pobłażliwie traktują w tym kraju pijaków za kółkiem, najpoważniejszym zarzutem będzie grożenie świadkowi…

  • Pijaki, którzy spowodowali wypadek czasami jednak trafiają za kratki. Natomiast trzeźwi bandyci drogowi są całkowicie bezkarni.

   • Obyś został kierowcą i musiał codziennie do pracy dojeżdżać.

    • Nie da się codziennie do pracy dojeżdżać w zgodzie z przepisami?

    • Oby Cię taki bandyta, jakich bronisz, nie zabił w drodze do pracy.

    • Obyś poruszał się zgodnie z przepisami. Ale tymi prawdziwymi. Nie takimi co Ci szwagier z aŁdi naopowiadał.

    • @asd, jak masz problemy z tym, aby codziennie dojeżdżać do pracy zgodnie z przepisami samochodem, to polecam dojeżdżać skuterem 50 ccm, którego prędkość maksymalna 45 km/h. Nie będziesz musiał się obawiać, że przekroczysz dopuszczalną prędkość.

 4. Bezpieczne drogi wg morawieckiego machajłapy

 5. Wyrwać chwasta heh

 6. Za umyślne usiłowanie zabójstwa tyle osób i tylko tyle mu grozi???????

 7. powinno byc bez zawiasow

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce