690 680 960

Chciał wziąć alkohol i coś do jedzenia. Nastoletni włamywacz wpadł na gorącym uczynku (zdjęcia)

17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej odpowie przed sądem za włamanie do sklepu spożywczego. Nastoletni sprawca wybił drzwi i uszkodził okna i choć został zatrzymany na gorącym uczynku zdarzenia z młotkiem w dłoni twierdził, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

W minioną sobotę w nocy policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca wybił szybę w jednym z bialskich sklepów. Świadek twierdził, że słyszał dźwięk tłuczonego szkła.

Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi i w rejonie zdarzenia potwierdzili uzyskane informacje. Natrafili na rozbite drzwi wejściowe oraz uszkodzone trzy szyby okienne. Na miejscu czynności mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu. Znajdował się w rejonie budynku.

Był to 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Młodzieniec myślał, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, jednak widział dwóch sprawców. Tłumaczył, że obrażenia dłoni, które posiada są efektem bijatyki. Z kolei młotek, który trzymał w ręce, znalazł chwilę wcześniej.

Zanim nastolatek trafił do policyjnego aresztu został przebadany i opatrzony przez lekarza. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca uszkodził drzwi i okna, a także towar w sklepie na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Dodatkowo ukradł też z budynku pojemnik na pieczywo.

Kiedy młodzieniec wytrzeźwiał usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że chciał „tylko” wziąć alkohol i coś do jedzenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Pewnie z gangu Olsena.

  2. Wybił drzwi i uszkodził okna???Specjalista.

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas