690 680 960

Pijany kierowca taksówki staranował auto, którym jechała policjantka. Ruch został wstrzymany (zdjęcia)

Na szczęście nikogo nie zabił pijany kierowca, który doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego na terenie Lublina. Dwa auta zostały jednak mocno rozbite. Rozpędzone auto wpadło też na chodnik i ścieżkę rowerową.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15:40 na Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Na wysokości kompleksu basenów zderzyły się dwa samochody osobowe: mercedes i honda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, oba auta poruszały się w kierunku ul. Fabrycznej. Kierujący mercedesem mężczyzna rozpoczął manewr wyprzedzania jadącej przed nim hondy. Widząc jednak nadjeżdżającego z naprzeciwka skuterzystę, usiłował wrócić na prawy pas jezdni.

Wtedy staranował hondę, po czym auto zjechało na chodnik i ścieżkę rowerową uderzając przy okazji w znaki drogowe. Siła uderzenia była tak duża, że wytrącona z toru jazdy honda wpadła na niewielki murek i zatrzymała się dopiero na pobliskim parkingu.

Kobiecie z hondy udzielono pomocy medycznej. Na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń ciała. Jak się okazało, była to policjantka wracająca ze służby do domu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia był pijany. W jego organizmie znajdowało się 1,8 promila alkoholu. Kobieta z hondy była trzeźwa.

Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Przejazd Al. Zygmuntowskimi w obu kierunkach jest wstrzymany.

(fot. lublin112, nadesłane – Jarosław)

69 komentarzy

  1. Trzeźwy Taksówkarz

    Jaka korporacja tacy kierowcy! Jeżeli jezdzi się po niżej kosztów utrzymania to do takich sytuacji dochodzi,pił pewnie z rozpaczy 🙁 Lansik był z tego co pamiętam złoty zegarek,sygnet 🙂 teraz trzeba będzie to wszystko sprzedać!

  2. kto by chciał jeździć z dresiarzem ???

  3. No to już przynajmniej wiem jakiej korporacji Taxi w Lublinie unikać.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas