Pijany kierowca renaulta nie dojechał do celu. Po drodze staranował toyotę (zdjęcia)

Kolejny pijany kierowca doprowadził do zdarzenia drogowego. Tym razem na szczęście nie wyrządził nikomu krzywdy. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18 na ul. Romera w Lublinie. Na wysokości przystanku autobusowego zderzyły się dwa samochody osobowe: renault i toyota. Na miejscu interweniowała policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż oba pojazdy jechały w kierunku ul. Diamentowej. W pewnym momencie kierujący renaultem mężczyzna wjechał w poruszającą się przed nim toyotę.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca kolizji był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Kierowca renaulta po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Będzie również musiał pokryć koszty naprawy wyrządzonych przez siebie szkód.

(fot. lublin112, nadesłane Rafał)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Nie no dziś to wysyp pijaków…następny prawdziwek..ja wiem ze upały..pić się…chce🥵…

  2. Dajmy 10000 tyś i za przekroczenie o 30 A pijakom zakazy kierowania brawo . Dali my 500+ dali 13 i 14 dac chcą damy i 1000 w2023 ale wam zabierzemy wszystkim Panie premierze będziemy naprawdę zielona wyspa dla was polityków

  3. Pora zabrać się za pijaków za kierownicą – zwłaszcza recydywistów – a nie szykanować zaostrzaniem przepisów uczciwych, normalnych kierowców i pieszych. Jak widać, kary i ich zaostrzanie nie dają efektów. Pijacka recydywa kwitnie. Bezsensowne przepisy mnożone w zawrotnym tempie. Strach uczestniczyć w ruchu drogowym. Drony, super auta policji – fajnie się tym pochwalić ale zejdźmy na ziemię – rzeczywistość jest koszmarna. Skuteczność zerowa. Kto zwalczy tę patologię (także ustawodawczą)? W naszym polskim, „narodowym” bałaganie lepiej – chyba – być nietrzeźwym. A może o to chodzi!

  4. LU i wszystko jasne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)