Pijany kierował fiatem. Ma 4 zakazy prowadzenia pojazdów, w tym 3 dożywotnie

Policjanci z Terespola zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego pojazdem osobowym. Jak się okazało 43-latek wyszedł tego dnia z więzienia, co więcej posiada on 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 3 dożywotnie.

Do zatrzymania 43-latka doszło przedwczoraj na ul. Akacjowej w Terespolu, po zgłoszeniu, z którego wynikało, że mężczyzna kierujący fiatem może być nietrzeźwy.

Mieszkaniec Terespola miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili również, że na koncie mężczyzny figurują 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 3 dożywotnie. Dodatkowo auto, którym podróżował nie posiadało badań technicznych.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Tego dnia 43-latek opuścił zakład karny i zakupił auto, którym podróżował. Zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowiadał będzie również za groźby karalne wypowiadane między innymi wobec zgłaszającego. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

  1. kiedy publiczne rejestry osób z takimi zakazami?

  2. Się wystraszył.

  3. Widać jakie mamy prawo.

  4. A dać mu czwarty zakaz dożywotni. Napewno go zaboli!

  5. No proszę to ,tu za groźby karalne gość będzie odpowiadał,a mi już wiele lat grozi jeden człowiek na wsi i policja go nie rusza,bo to ich znajomy i dobry kolega .A za co mi grozi,a no za to , że jakiś mam zły wygląd.ja pracuję,a jego głównym zajęciem jest przesiadywanie na piwie w sklepie.Policja go nie ruszy,bo należy do nietykalnych

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi