Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana matka wiozła 9-letniego syna. Dzięki obywatelskiej postawie świadka została zatrzymana

Dzięki reakcji świadka udało się wczoraj zatrzymać pijaną kobietę kierującą toyotą. 39-latka przewoziła w pojeździe swojego 9-letniego syna.

Policjanci z Biłgoraja wczoraj wieczorem otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Zielonej w Biłgoraju pojazdem marki Toyota może poruszać się nietrzeźwa kierująca. Zgłaszającemu udało się w okolicach skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego zatrzymać samochód i zabrać kulczyki kobiecie, która siedziała za kierownicą.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że 39-letnia mieszkanka Biłgoraja była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że w momencie kontroli kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Oprócz niej w samochodzie znajdował się syn kobiety. 9-letni chłopczyk trafił pod opiekę rodziny. Policjanci będą ustalać czy swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

To nie jedyna nietrzeźwa osoba prowadząca tego dnia pojazd na terenie powiatu biłgorajskiego. Pijanego kierowcę BMW, który jechał całą szerokością jezdni zauważyli policjanci patrolujący ulicę Leśną w Biłgoraju. Mundurowi na rondzie zablokowali pojazd uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Mężczyzna, który siedział za kierownicą, nie reagował na polecenia. Jak ustalili policjanci, był to 30–latek z gminy Biłgoraj. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez biłgorajski sąd. W takim stanie mężczyzna przewoził dwóch pasażerów w wieku 34 i 35 lat.

Wkrótce kierująca toyotą, jak i kierujący BMW, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. I jak się czujesz konfituro – może przez Ciebie dziecko nie dojechało do szkoły, może był marchewkowy piątek 🙂 Żart. Myślałem że tylko Beata jest niepoważna, a tu taki kalafior – 2,5 promila i pociecha na pokładzie, skąd się tacy ludzie biorą, bo matka trudno mi ją nazwać.

  2. Wypłatę konsumują na miejscu czy co ?

Z kraju