Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piętnaście cmentarzy w jednej wyszukiwarce. Są też zdjęcia nagrobków i mapy nekropolii

W tym roku wyszukiwarka miejsc pochówku, jaką prowadzi Archidiecezja Lubelska, obejmuje 15 nekropolii. Projekt jest cały czas rozwijany i w kolejnych latach obejmie ona następne cmentarze.

Zbliża się okres Wszystkich Świętych co oznacza, że z dnia na dzień cmentarze odwiedza coraz więcej osób. O ile gdzie znajdują się groby najbliższych wie każdy, tak niejednokrotnie pojawiają się problemy z odnalezieniem miejsc pochówku dalszych krewnych czy też znajomych. Pomóc w tym mają specjalne wyszukiwarki.

Jedną z nich prowadzi Archidiecezja Lubelska. Po wpisaniu imienia i nazwiska osoby zmarłej, wyświetlą się nie tylko dokładne wskazanie sektora, rzędu i numeru kwatery, ale również fotografie nagrobka. Do tego dochodzą dane pozostałych osób pochowanych w tej lokalizacji.

Obecnie ewidencja grobów oraz pochowanych osób dostępna jest dla czternastu cmentarzy. Są to nekropolie w: Abramowie, Baranowie, Chodlu, Czemiernikach, Dąbrowicy, Garbowie, Głusku, Kiełczewicach, Konopnicy, Kraśniku, Mełgwi, Niemcach, Opolu Lubelskim, Rejowcu oraz Turobinie.

Jak zapewniają przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej, wyszukiwarka WIERNY, z biegiem czasu będzie obejmowała kolejne nekropolie z naszego regionu.

16 komentarzy

 1. Dziwne, w TVP ściema nie podano że w I i II kwartale mielismy w Polsce recesję, bardzo dziwne 😀

 2. jeszcze kwestię palenia śmieci na cmentarzu powinni rozwiązać bo przecież po bożemu to nie jest.

  • Powinni też ograniczyć ilość palenia zniczy, bo niektórzy robią to bez żadnego umiaru.
   Nie byłem w Polsce już od ponad 5 lat,ale pamiętam chmury dymu i kopciu unoszące się nad cmentarzami w Dzień Zmarłych.

 3. Trochę kiepska ta wyszukiwarka. Znaleźć można tylko niektóre nazwiska. A innych nie wyszukuje wcale, choć od pochówków minęło trochę czasu.

  • Jak od pochówków minęło trochę czasu, to wg. nazwiska nie pokazuje bo w tym miejscu pochowany jest już inny lokator ?
   Takie numery się zdarzają u co raz bardziej pazernych na kasę klechów „dobrodziei”.

   • Od pochówków których szukałem minęło od pół roku do 6 lat, więc chyba dość mało na wykwaterowanie. A osobiście z dobrodziejem opiekującym się tym cmentarzem miałem przyjemność zetknąć się parę razy w życiu i to raczej porządna jednostka.

 4. ta wyszukiwarka to jedna wielka lipa w większości nie działa

 5. nie da się wyszukać po nazwisku w kilku na raz, trzeba otwierać każdy z osobna. Z lubelskich można sprawdzić tylko Głusk.

Dodaj komentarz

Z kraju