Pies pogryzł 7-latkę bawiącą się w piaskownicy. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala

W minioną niedzielę na jednym z osiedli w Puławach pies pogryzł 7-letnie dziecko. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na jednym z osiedli w Puławach. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pogryzieniu 7-latki przez luźno biegającego psa.

Dziecko w chwili zdarzenia bawiło się w piaskownicy. Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Lublinie.

Niestety okazało się, że ze względu na młody wiek, pies nie miał aktualnych szczepień. 30-letnia właścicielka psa będzie odpowiadała przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi jej kara grzywny albo nagany.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Dofasolić taką karę, aż jej się odechce trzymać psa w blokowisku.

 2. Koszty leczenia +odszkodowanie + kara grzywny i będzie na drugi raz pilnować psa

 3. Psy tylko na SMYCZY i w KAGAŃCU. Jeśli chce biegać wolno, to wypad na wieś za bramę.

  • Mam psa na wsi. Posesja ogrodzona, furtka zamknieta na klucz tu biega wolno. Jak idziemy na spacer do lasu to na smyczy. I nie chodzi mi o prawo, tylko o mojego psa.

   • młode psy nie są agresywne, może chciał się szczeniak pobawić?
    właścicielka powinna pomyśleć, że taki pies ma przecież mleczne igiełki i może krzywdę zrobić

 4. „Przecież mój piesek nie gryzie i nie musi chodzić na smyczy ” .Jakby taki jeden z drugim zapłacił klika tys mandatu za pieska bez smyczy ,to by na pewno zadziałało odstraszajaco ,ale przecież nasze sądy są bardzo „sprawiedliwe ” i udzielają nagan za takie czyny ,a pijakom za kierownicą dają „straszne i dotkliwe ” wielokrotne zakazy prowadzenia pojazdów ,w przypływie „okrócieństwa ” potrafią nawet dać dożywotni zakaz ,Szok!!!! strach się bać

 5. Zalecana kwarantanna a dziecko w piaskownicy bardzo mądre…

  • Tak, na pewno to dziecko się gromadziło.

   • Dziecko może i nie, ale rodzic też niezbyt mądry.. Wszędzie mówią by nie chodzić teraz tam gdzie są skupiska ludzi, a na placach zabaw pełno matek z dziećmi.. Rozumiem spacery w miejsca mało uczęszczane, ale nie place zabaw.

    • Nie wiem czy wychodzisz z domu ale ludzie pilnują bezpiecznej odległości. Nawet na wąskich chodnikach przepuszczają się. W sklepach to samo. Wczoraj byłem na spacerze w lesie to ludzie czekali aż zejdę ze ścieżki żeby przejść bez przeciskania się. Nie wiem zatem skąd te wnioski, że akurat w tej piaskownicy tłoczyły się matki.

     • Z domu wychodzę wtedy kiedy muszę. Niestety nie wszyscy pilnują bezpiecznej odległości.
      A gdzie ja napisałam, że akurat w tej piaskownicy tłoczyły się matki?
      Patrząc na Twój tok myślenia to nie wiem skąd wnioski, że ludzie zachowują bezpieczną odległość? Sprawdziłeś wszystkie miejsca w Lublinie?

    • Dziecko? Rodzic???? a kretynka co puszcza Psa samopas bez smyczy i kagańca na pysku to???? Przecież obowiązuje w tym zakresie prawo! Smycz i kaganiec!!! oraz zakaz wprowadzania psów na teren placów zabaw!
     PS. Rodzice powinni wytoczyć proces cywilny po karnym i zażądać wysokiego odszkodowania.

   • A „kwarantanna” a pańcia na psacerze z pieskiem…! „bardzo mądre”… Przecież piesek może się załatwić w kuwetę, pobrykać po meblach i pogryźć kanapę…

 6. Gdzie jest viva czy inna patologia.
  Trzeba psa ratować bo przeżył traumę.

 7. Trzeba mieć nasrane we łbie żeby trzymać agresywnego psa w bloku!

 8. Zadna nagana tylko GRZYWNA, w przeciwnym razie zawsze bedziemy mieli grupkę cwaniaczków którzy nie bedą trzymali na smyczy psa bo „panują nad psem” , mało tego widzą przyszłośc i wiedzą kiedy i co pies zrobi-buhahhaha.

 9. Jakiś gówniarz zajął mu kuwetę to co miał robić?
  Jak powoływano do życia straże miejskie mówiono gawiedzi że jednym z zadań będzie dyscyplinowanie posiadaczy psów a co się dzieje każdy widzi.
  Drodzy radni zgłaszam po raz kolejny postulat zlikwidowania tej kosztownej i nikomu nie potrzebnej przechowalni znajomków królika. Jeśli ktoś widzi korzyści niech odpisze.

 10. Skoro nie mial szczepien to byl szczeniak!!!!

 11. Każdy pies ma być zaszczepiony przeciw wściekliźnie.

  Nie ma obowiązku żeby pies był na smyczy i równocześnie w kagańcu. Właściciel ma obowiązek panować nad zwierzęciem.

  Należy wziąć pod uwagę art. 77 Kodeksu wykroczeń zgodnie z którym: „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”.

  Natomiast w komentarzu do art. 77 kodeksu wykroczeń, autorstwa Wojciecha Kotowskiego, stwierdzono że „chodzi o panowanie nad zwierzęciem w stopniu gwarantującym bezpieczeństwo publiczne. Spełnienie tego warunku w ramach zwykłych środków ostrożności nie wymaga np. spacerowania z psem znajdującym się na smyczy lub w kagańcu. Chodzi w szczególności o doskonałe poznanie psychiki psa i uzyskania bezwzględnego posłuszeństwa”. Należy przy tym zauważyć, że prowadzenie na smyczy i w kagańcu psów niektórych ras także może nie zapewniać bezpieczeństwa. Podobnie wypowiadał się już Naczelny Sąd Administracyjny w swoich wyrokach.

  A druga sprawa to dlaczego dziecko było w piaskownicy samo? Gdzie rodzice?

  • Dlaczego niby dziecko miało być samo? Skąd ten wniosek? Pies był bez smyczy i zanim ktokolwiek zdążył zareagować, pies ugryzł dziecko. To takie trudne do wyobrażenia? Ostatnio na spacerze z dzieckiem spotkaliśmy rodzinkę z pieskiem bez smyczy. Piesek radośnie nas obskakiwał i całe szczęści nie był agresywny bo szanowne właścicielstwo nie miało nad nim żadnej kontroli. I co z tego, że osłaniałem sobą synka skoro pies nas obiega i skakał na dziecko. Dopiero kiedy wziąłem dziecko na ręce było poza zasięgiem psa. I to wszystko był moment.

 12. jerbie ,masz rację ,w kraju gdzie do sądu idzie się po sprawiedliwość ,włascicielka pieska na pewno boleśnie by odczuła swoją lekkomyślność ,ale tu mamy Polskę ,kraj gdzie nie znajdziesz chyba czlowieka który w sądzie doczekal się sprawiedliwości ,bo jedyną rzeczą jakiej możesz się tam spodziewać ,to opłaty ,terminy i na koniec jakiś wyrok ,który i tak okaże się nie do wyegzekwowania

 13. Do Prawnika ,ta grzywna to oczywiscie dla sądu ? .a poszkodowany przez psa ,powinien się zadowolić naganą udzieloną przez sąd włascicielowi psa i ewentualnie gdyby nie czuł sie wystarczajaco usatysfakcjonowany tąka ” karą” to może zaożyć sprawę cywilną przeciwko włascicielowi psa ,dokonując odpowiednich opłat w sądzie ? zgadza się ?

 14. Czy pies został już uśpiony i przebadany na obecność wścieklizny?

 15. Ja bedąc na miejscu własciciela takiego psa który kogoś pogryzł ,wystraszył bym się okrutnie ,gdyby mnie ktoś uswiadomił ze grożą mi tak „straszne ” kary .czyli 250zł grzywny ,albo jeszcze „straszniejsza ” kara ” nagana udzielona przez sąd .Ta ostatnia kara ,czyli nagana ,wydaję mi się być zbyt okrutna i surowa ,własciciel psa moze tego nie wytrzymać i z powodów bólu brzucha (ze śmiechu ) może doznać jakiegoś uszczerbku na zdrowiu

  • Nie wiem po co piszesz takie glupoty. Sprawa do sadu, wlascicicielce nie będzie milo w sadzie. Jak nie weźmie prawnika to moze miec bardziej przechlapane, a jesli poszkodowana będzie chciała odszkodowanie to na pewno będzie miała cieplo, wlascicielka psa. Spraw moze byc kilka. Zaplac prawnikowi, zaplac koszty sadowe, koszty zadośćuczynienia i leczenia,pochodz na pare spraw… 😉 malo???

 16. Mam 3letniego psa i z tego co wiem to szczeniaki tez sie szczepi. I dobrze wychowany pies nie wyjdzie za brame bez smyczy nawet jak go wlasciciel wola sprawdzalem na swoim

 17. Sam mam psa i tylko na smyczy jest wyprowadzany jest taki przepis a agresywne rasy w kagańcu i koniec, wolno biegające psy do uśpienia albo schroniska a właścicielowi karę że się posra za to powinna się wziąść SM a nie blokady na koła zakładać

 18. MOyE ,to co mowisz to miód na moje uszy ,szkoda tylko ze są tacy własciciele psów ,jak bohaterka tego artykuły ,którzy za nic mają przepisy i ani smycze ani kagańce ich piesków nie dotyczą

 19. A pies powiedział, że dziecko bawiło się w jego kuwecie.

 20. Pies podlega obowiązkowemu szczepieniu przeciw wściekliznie po ukończeniu3 mies.życia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)