Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwszy śnieg spowodował wysyp wypadków i kolizji. Fatalne warunki na drogach

Pomimo opadów śniegu, nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość trudnych warunków, jakie występują na drogach. Spowodowało to wysyp kolizji i wypadków. Od południa zanotowano ich już kilkadziesiąt.

Występujące od kilku godzin opady śniegu sprawiły, że warunki na drogach uległy znacznemu pogorszeniu. Niestety pomimo apeli, nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość trudnych warunków i służby ratunkowe zaczęły być zasypywane zgłoszeniami o kolizjach i wypadkach.

Jak tłumaczą policjanci, drogi są białe, zalega na nich warstwa śniegu, jednak zdarzają się kierowcy, którzy poruszają się z nadmierną prędkością.

Co więcej, wielu właścicieli samochodów nie zmieniło jeszcze opon na zimowe.

– Mamy połowę listopada i niektórzy są zdziwieni, że spadł śnieg. Blisko 30 procent klientów, którzy mają u nas w przechowalni opony, nie przyjechała jeszcze na ich wymianę. Sytuacja taka występuje co roku i spodziewam się, że od jutra zacznie się szturm na ich wymianę. Tymczasem jeszcze dwa – trzy tygodnie temu, bez problemu prawie od ręki można było się zapisać na wizytę. Teraz czas oczekiwania wynosi już kilka dni – wyjaśniał nam Grzegorz, pracownik jednej z lubelskich firm zajmującej się wymianą opon.

Od południa policjanci i strażacy zanotowali już kilkadziesiąt interwencji związanych ze zdarzeniami drogowymi.

Przed godziną 12 w Białej Podlaskiej dachował samochód osobowy, w Przytocznie na drodze krajowej nr 48 zderzyły się tam dwa pojazdy: dostawczy z osobowym, o 12:17 w Łomazach na drodze wojewódzkiej nr 812 Biała Podlaska – Wisznice zderzyły się dwa auta: opel corsa i skoda fabia. O godzinie 12:35 na drodze S17 Lublin – Warszawa, przy zjeździe na Nałęczów zderzyły się trzy auta, o godzinie 13 w Woli Sernickiej koło Lubartowa samochód osobowy uderzył w drzewo.

W tym samym czasie na ul. Dunikowskiego w Lublinie zderzyły się trzy auta: volkswagen, peugeot i mercedes. O godzinie 13:14 na drodze krajowej nr 17 Lublin – Warszawa, pomiędzy Żyrzynem a Parafianką cysterna z paliwem częściowo wjechała do rowu. O godzinie 13:20 na ul. Relaksowej miała miejsce kolizja fiata z saabem, zaś pomiędzy Lednem Ruskim a Starą Wólką w powiecie ryckim doszło do wypadku.

Około godziny 13:40 na ul. Pana Tadeusza w Lublinie doszło do kolizji z udziałem fiata i renaulta, z kolei pomiędzy Parczewem a Przewłoką na drodze wojewódzkiej nr 815 dachował samochód osobowy. Kilka minut później na trasie Łuszczów – Kijany miały miejsce trzy zdarzenia drogowe w tym samym miejscu. O godzinie 13:40 na drodze biegnącej pomiędzy lasem w Świdniku a Portem Lotniczym Lublin samochód wypadł z drogi i się przewrócił.

Na ul. Leszczyńskiego w Lublinie miała zaś miejsce kolizja samochodu osobowego z autobusem. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Głębokiej i Filaretów zderzyły się honda z renaultem. Zaś na skrzyżowaniu ul. Kosmowskiej i Kurantowej doszło do kolizji opla corsy i citroena berlingo.

To tylko część z zanotowanych przez służby ratunkowe zdarzeń drogowych. Na szczęście w większości są to drobne kolizje, bądź też zdarzenia, w których poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Jak informują drogowcy, zarówno na ulicach miast, jak też na drogach w regionie pracują solarki. Dopóki opady śniegu nie ustaną, ich praca przynosi niewielki skutek. Na drogach wciąż jest ślisko, dlatego warto zwolnić i bezpiecznie dojechać do celu.
Pierwszy śnieg spowodował wysyp wypadków i kolizji. Fatalne warunki na drogach
(fot. nadesłane – Norbert, Piotr – DZIĘKUJEMY!)

31 komentarzy

 1. Jakie fatalne warunki,śmiech na sali.Ledwo się biało zrobiło,ludzie mózgi w domach zostawili.Noga z gazu a będzie mniej wypadków

 2. 1cm śniegu i już problem, jeśli nie macie czasu zmienić opon ani umiejętności jazdy w zimie , proponuje przesiąść się do autobusu.

 3. Przy następnej wypłacie.. Nie nie w grudniu za dużo wydatków w styczniu rozjerze się za łoponami coś się poszuka sąsiad Janusza ma używki to wygrzybie w stodole przyzwoite gumy do gulfa.. A narazie jakoś się przejeździi. Aby do wiosny..

  • A ty czym jezdzisz ciotuchno ze hanbisz auta typu vw golf. Pochwal sie jaka padaką sie bujasz królewiczu szos

 4. Kilka śmietników na łysych letnich oponach zostanie dzisiaj oddanych na złom. Jak patrzę jakie ludzie do nas śmietnikowa te opony przywożą do zakładania na zimę to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 5. He zima zaskoczyła dobre trzeba mieć dobre opny zimowe a przede wszystkim jechać z głową noga z gazu

 6. podróżowałem wczoraj wieczorem na trasie Lublin – Biłgoraj, na jezdni szklanka, żadnej odśnieżarki, żadnej solarki, w Gierniaku auto do góry kołami w rowie

 7. Jak zwykle drogowcy zaskoczeni naglym atakiem 1 cm zimy…
  Przed dzien wczezniej zapowiadali opady… Najwidoczniej panowie drogowcy nie wiedza co to jest radio….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo