690 680 960

Pierwszy autokar był niesprawny, drugim przyjechał nietrzeźwy kierowca

Podczas kontroli autokaru, którym przedszkolaki miały jechać na wycieczkę, wyszło na jaw, że pojazd był niesprawny technicznie. Drugim pojazdem zaś przyjechał nietrzeźwy kierowca.

Policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej komendy w czwartek rano w Józefowie na ul. Broniewskiego przeprowadzali kontrolę autokaru marki Iveco mającego zabrać przedszkolaków na wycieczkę. Jak się okazało pojazd nie był sprawny technicznie, więc kierowca nie mógł kontynuować jazdy.

Na miejsce przyjechał drugi autokar. Co prawda mercedes był sprawny, jednak kierowca tego pojazdu miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do kierowcy blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

37-latkowi z gminy Krasnobród grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Przedszkolaki na wycieczkę pojechały z trzecim wezwanym na miejsce kierowcą.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Wsórski dziad-trans z patologiczną załogą = komplecik. Powinno się skontrolować całą ,,firmę” we wszystkich aspektach i skasować dziada.

 2. Mam nadzieję, że nie trzeba przypominać jakie obowiązki spoczywają na kierujących przy omijaniu autobusu oznaczonego żółtą tablicą i używających świateł awaryjnych.
  Żeby w przypadku potrącenia dziecka wybiegającego zza autobusu, ktoś nie wpadł na pomysł, że temu, że kierowca nie zachował ostrożności jest winne wybiegające dziecko.

  • To oczywiście analogia do potrącenia z wczoraj.
   Winnym tego, że kierowca wjechał sobie na PdP jak gdyby nigdy nic (jak gdyby tam nie było PdP) – były winne dzieci przechodzące przez tamto przejście.

 3. Jaki przewódca- takie stado.

 4. Kolejny dziad-trans,janusz transportu:-)

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas