Pierwsze przelewy z bonem na kontach firm turystycznych

Około 23 mln złotych z bonów turystycznych przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. Przelewy otrzymało około 6 tys. podmiotów.

Obsługa świadczenia odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

– Odpowiadamy także za realizację płatności bonem na rzecz przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. W środę przelaliśmy pierwszą transzę środków. Do 5,8 tys. podmiotów trafiło łącznie około 23 mln złotych – informuje prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Na przykład firmy turystyczne z nadmorskiej Łeby otrzymały już środki z bonów na kwotę ponad 591 tys. złotych.

Podmioty, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się najpierw na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Mogą to zrobić wyłącznie za pośrednictwem portalu PUE. Na PUE upoważniają pracowników do przyjmowania płatności bonem i mają dostęp do swoich rozliczeń. Lista dotychczas zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych, u których można płacić bonem, jest na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel.

Swój bon można aktywować po zalogowaniu do PUE ZUS. Zakładka „Polski Bon Turystyczny” jest widoczna na profilu w PUE tego rodzica, który pobiera świadczenie wychowawcze Rodzina 500+. Platforma ZUS generuje bony turystyczne na podstawie danych z jednostek wypłacających 500+.
Dotychczas bony aktywowało ponad 576 tys. osób. Świadczenie można wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Nie podlega ono wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. czy aby na pewno zabija SARS-COV-2?

  w zabójczą moc sars-cov-2 nie wierzę osobiście, w polityczną globalną propagandę i obłudę już tak, ale dla tych co w możnych tego świata i tego virusa wierzą pytam: czy do **uja normalnym jest rozdawać pieniądze (publiczne) po to aby ludzie się rozjeżdżali po Polsce skoro taka straszna epiedmia grasuje a w TVPIS ciągle o tym mówią?

  bo wg mnie to idiotyzm, obłuda i trzymanie wyborców przy d**ie a nawet zjednywanie sobie kolejnych znowu za pieniądze podatników (wszystkich)

  • śmieszne jest to, że te osoby co wierzą w śmiertelną moc wirusa będą wykorzystywały te bony 🙂

   • Najśmieszniejsze jest za to to, że Janusze biznesu sprzedają te bony innym Januszom za 400 zł, a rząd z tym nic nie może zrobić, Ci beneficjenci PiSu sa bezkarni, wala w tyłek swojego dobrodzieja na którego tak głosowali i nie ma nawet pragarfafów, żeby dostali za to jakiś wyrok.

 2. Jak nie wierzysz w wirusa to poco się martwić.

 3. Wolę żeby moje podatki szły na dzieci niż do kieszeni mafi pełowskiej.

  • Spokojnie mafia jest zabezpieczona i to nie z puli dla niej idzie na wakacje dla dzieci, Długi jakie są teraz generowane przez rozdawnictwo będą jeszcze spłacać te dzieci które teraz z tego skorzystały. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 4. Jak ZUS jest prawie nie wypłacalny, totrzeba szukać dla urzędników nowej roboty

 5. Niestety pomimo zgłoszenia telefonicznego nadal nie mam opcji, która pozwoli złożyć wniosek. Jest syf. Odsyłają od urzędu do urzędu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!