Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze odcinki drogi ekspresowej Kurów – Warszawa na ukończeniu. Coraz bliżej do otwarcia (zdjęcia)

Do końca wakacji gotowe ma być ponad 140 km drogi ekspresowej S17 od Piask do końca obwodnicy Garwolina. Znacznie wcześniej, gdyż już w czerwcu, pojedziemy pierwszym nowym odcinkiem od Kurowa do węzła Skrudki.

Dobiegają końca prace związane z budową nowych odcinków drogi ekspresowej S17 Kurów – Warszawa. Jako pierwszy oddane do użytkowania ma być 15 km trasy od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki. Odbiory już się zakończyły i dokumentacja trafiła do nadzoru budowlanego, który ma wydać zgodę na użytkowanie. Jak liczą drogowcy, powinno to nastąpić w drugiej połowie czerwca. Wtedy trasa od razu zostanie udostępniona kierowcom.

Kolejne odcinki nowej drogi, gdzie prowadzone są już tylko prace porządkowe oraz montaż infrastruktury w postaci ekranów dźwiękochłonnych czy barier, znajdują się w województwie mazowieckim. To 25 km trasy od granicy województw lubelskiego i mazowieckiego do obwodnicy Garwolina. W tym przypadku zaczęły się odbiory inwestycji, po ich zakończeniu pozostanie oczekiwanie na decyzje nadzoru budowlanego. Tutaj drogowcy szacują, że pod koniec czerwca droga zostanie oddana do użytkowania. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 30 km trasy, gdyż wjadą na nią na węźle Ryki Północ.

Oznacza to, że od lipca dostępna dla kierowców będzie prawie cała droga ekspresowa od Piask do końca obwodnicy Garwolina. Prawie, gdyż z opóźnieniem zostanie oddane blisko 20 km drogi od węzła Skrudki do granicy z województwem mazowieckim. Tutaj prace mają się zakończyć w wakacje, a szacowany termin oddania trasy to koniec sierpnia. Wtedy gotowe będzie ponad 140 km trasy. Kolejne odcinki w stronę Warszawy gotowe mają być pod koniec roku.

(fot. GDDKiA)

13 komentarzy

 1. I tak piSSowski nadzór budowlany przetrzyma do jesieni, aby tuż przed wyborami nierząd mógł się pokazać…

 2. Czuć wybory się zbliżają

 3. Mnie bardziej interesuje kiedy w końcu otworzą ul. Grygowej? Kto blokuje otwarcie tej drogi i czy to prawda, że to urzędnicy nadzoru powiązani z PiS?

 4. jak zwykle brakuje mapek wizualizujących sytuację

  • Podane są przecież miejscowości ;). Wystarczy zajrzeć na mapę :).

   • Droga redakcjo. Oczywiście, że można zajrzeć na mapę, ale każdy szanujący się redaktor powinien podać kompletną informację. Takich schematów, nie szczegółowych map zwykle u was brakuje.

    • Gdyby taka mapa była, to by znalazła się w materiale. Poza tym mamy tak nieograniczony dostęp do map w telefonie, że raczej nie jest problemem zajrzeć do telefonu, gdzie pokazane są nawet drogi w budowie. Pięć miejscowości każdy jest w stanie odnaleźć ;).
     Pozdrawiamy.

 5. Wolaku – twój Donald, Schetyna, Janda, Szajbus Wielbłąd, Róża von Jungingen i reszta prędko nie powróci – zapłaczesz się na śmierć sfrustrowańcu

 6. Drogi dzbanku, czy już przejrzałeś oświadczenie majątkowe premiera Morawieckiego? Odłożył prawie 6.000.000 zł w czasach, gdy Polska podobno była „w ruinie”.

 7. W czasach tuska Polska była dla złodziei i cwaniaków , Jarek nie ma własnych dzieci ale dba o moje, wykształcenie, programy socjalne 500+, 300+, rozszerzenie progamu Duża rodzina , ale nawet teraz u władzy pojawiają się pedały dbające tylko o swoją du….

 8. Kurde czy nie ma nad tym nadzoru?!

  Zobaczcie jaką nawierznię położył Budimex , a szobaczycie co za syf jest położony przez PoRR jak otworzą odcinek po wakacjach od Skrudek do JAKUBOWEJ IZBY

 9. droga przebiega przez kilka wsi.miast czy czarni będą kropic czy sie schowaja w swoich norach i będą pedałowac

 10. (Skrudki – Kurów Zachód)
  Czy przeprowadzony już został audyt BRD?
  Czy przeprowadzony już został odbiór WINB?
  Na jakim jest teraz etapie?