690 680 960

Pęknięta opona przyczyną groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia, wideo)

Wczoraj rano w Mojsławicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku pęknięcia opony w przyczepie doszło do jej wywrócenia się oraz wysypania ładunku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9 w miejscowości Mojsławice w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego.

– Na miejscu ratownicy zastali ciągnik rolniczy z przyczepą znajdujący się na poboczu drogi, w którym wcześniej doszło do pęknięcia opony. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniem ruchem drogowym oraz zebraniu rozsypanego zboża z jezdni. Następnie przy użyciu drugiego ciągnika postawiono przyczepę na koła – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z PSP w Hrubieszowie.

W działaniach udział brali strażacy z PSP Hrubieszów oraz OSP Teratyn i policja. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Przez kilkadziesiąt minut występowały niewielkie utrudnienia z przejazdem.

(fot. asp. sztab. Marek Stępora PSP Hrubieszów, wideo nadesłane)

10 komentarzy

 1. Mamy odpowiedź dlaczego np. pojazdy rolnicze, są zobowiązane do posiadania OC w ruchu drogowym, a np. wózki sklepowe, ludzie poruszający się na rolkach czy rowerze – już takiego ubezpieczenie mieć nie musi, co cale nie oznacza, że mieć nie może.
  Zarazem wiem, że zaraz znajdą się niezgadzający się ze mną, i napiszą, że 70-latka wioząca na rowerze bańkę z mlekiem, stanowi nawet większe zagrożenie niż przewracająca się przyczepa z kilkoma tonami zboża.

 2. A teraz redakcja powinna zawiadomić policję o popełnieniu wykroczenia przez autora filmu, który zamieściła na swojej stronie.

  • Po pierwsze zmień nicka.
   Po drugie. Policja nie zajmuje się takimi wykroczeniami jak kierowanie z telefonem w dłoni (no chyba, ze kierujesz rowerem). Ostatnio, Policja, to nawet żadnymi wykroczeniami się nie zajmuje. No może, gdy przejedziesz ekspresówką pod prąd, to może się tym zajmie. Jak będzie film, a kierujący sam się zgłosi.

 3. Niejednemu się posypało przez pękniętą gumę

 4. Franio widzę że duch ORMO w tobie nie zaginął.

 5. Ordynator z Ambramowickiej

  Franio koniec internetów !! Wracaj na oddział !

 6. Większość nowego rolniczego sprzętu ma fabrycznie założone opony bieżnikowane ,najpierw na księżyc i z powrotem,a potem bieżnik i do przyczepy.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…